MojAndroid

Vyzerá to tak, že Samsung sa rozhodol v poslednej dobe aktualizovať na Android 10 hneď niekoľko svojich modelov. Medzi ne patrí napríklad Samsung Galaxy A6 (2018), spolu s Galaxy A70s. Okrem domovskej Južnej Kórei však prítomnosť tohto update hlásia aj používatelia smartfónu Samsung Galaxy A80 vo Francúzsku.

Update prichádza aj do Európy

Za zmienku stojí spomenúť, že tento telefón pred približne dvoma mesiacmi dostal oficiálnu certifikáciu od Wi-Fi aliancie. Teraz sa aktualizácia prinášajúca Android 10 a vylepšenú verziu používateľskej nadstavby One UI 2.0 dostáva aj do Európy. Podľa webu SamMobile označenie nového firmvéru je známe ako A805FXXU4BTC3 a okrem nových funkcií so sebou nesie i februárovú bezpečnostnú záplatu.

Vylepšenia nielen po stránke dizajnu

Nové One UI 2.0 disponuje globálnym tmavým režimom, ktorý zasahuje aj do aplikácií tretích strán. To znamená, že po jeho povolení by sa mali dočierna zahaliť aj ostatné vami nainštalované appky, ktoré ho podporujú. Po grafickej stránke taktiež nastalo hneď niekoľko zmien.

Kúpiť Samsung Galaxy A80 za najlepšiu cenu

Prvou z nich je podpora navigačných gest od samotného Google. Ďalej tu nechýbajú ani plynulejšie animácie, nové ikony aplikácií, podpora ďalších emotikonov či ešte lepšie zabezpečený Face Unlock spolu s upravenými právami k prístupu inštalovaných aplikácií.

Na záver mnohých používateľov poteší aj aktualizovaná verzia Digital Wellbeing, tak ako aj ďalšie drobnosti, ako fakt, že ikonka skeneru odtlačkov prstov môže odteraz svietiť aj počas toho, ako je displej vypnutý a samotný telefón zamknutý. Údajne tu však chýba podpora pre záznam obrazovky, ktorou disponujú drahšie vlajkové modely.

Dostupnosť aktualizácie môžete skontrolovať priamo v nastaveniach vášho smartfónu, konkrétnejšie v sekcii softvérových aktualizácií. Tí skúsenejší potom môžu zvoliť aj manuálnu inštaláciu.

Náš tip
Samsung Galaxy A11: Najlacnejší Samsung oficiálne predstavený

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
17.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+