MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Neohúri, no ani nesklame

Samsung Galaxy A8 2018 ponúka batériu s kapacitou 3000 mAh. To je pri tejto veľkosti a kvalite displeja a použitých komponentoch rozumná hodnota, ktorá by sa mala postarať o bezproblémové jednodňové používanie. Môžeme skonštatovať, že presne toho sme sa aj dočkali a telefón ponúka veľmi slušnú výdrž, ktorá nás ani počas jedného dňa testovania nesklamala.

V priemere sme deň končili s 30 – 40 % zostávajúcej batérie, čo považujeme za veľmi dobré. Bez problémov sme s telefónom dosiahli 4 hodiny zapnutého displeja s tým, že batéria ešte nebola úplne vybitá. Počas mierne náročnejšieho dňa, kedy bol displej telefónu zapnutý 3 a pol hodiny, sme ho nijako nešetrili. Surfovali sme na internete, využívali komunikačné aplikácie, fotili, pozerali videá na YouTube a vykonávali ďalšie bežné až stredne náročné činnosti. Na konci dňa nám aj tak zostávalo viac ako 25 % batérie, čo je veľmi slušné. Hoci nejde o žiadneho maratónca, pri danom pomere veľkosti zariadenia, batérie a hardvéru ide o veľmi dobrý výsledok.

Samozrejme, telefón ponúka niekoľko režimov šetrenia batérie vrátane extrémneho šetrenia, kedy sú funkcie telefónu obmedzené na minimum a všetka snaha sa upriamuje na čo najdlhšiu výdrž. V kritických chvíľach pomôže jednoduchá aktivácia tohto režimu, no my sme do takejto krízovej situácie našťastie neboli zahnaní. Nepoužívali sme ani štandardný šetriaci režim, ktorý obmedzuje prácu aplikácií na pozadí. Telefón sme celý čas využívali na plno bez akéhokoľvek šetriaceho režimu, takže je možné, že s ním by sme dosiahli ešte lepšie výsledky výdrže.

Samsung Galaxy A8 2018: Záverečné hodnotenie

Spoločnosť Samsung ukončila minulý, resp. začala nový rok veľmi zaujímavým telefónom. Samsung Galaxy A8 2018 je naozaj na rozhraní kategórie vlajkových lodí a strednej triedy. V absolútnej väčšine pohľadov však telefón pôsobí ako ozajstná vlajková loď – dizajn, displej, výdrž batérie či komunikačná výbava je skutočne fantastická. Výkon je výborný, aj keď podľa benchmarkov oveľa nižší ako v prípade high-endov, no pri bežnom používaní tento rozdiel nezbadáte takmer pri žiadnej činnosti. Poteší aj vynikajúci fotoaparát, kde k ešte lepšiemu výsledku chýba optická stabilizácia. Na druhej strane (doslova), všetko si to telefón vynahradzuje jednou z najlepších selfie kamier na trhu.

Dokopy to tak vytvára naozaj vynikajúci balíček, vhodný aj pre náročnejších používateľov. Najväčším problémom telefónu je však jeho cena. 499 EUR síce nie je úroveň, za ktorú sa predávajú súčasné najlepšie telefóny na trhu, no je to veľmi chúlostivá pozícia. Za túto cenu totiž dostanete napríklad rok starý Samsung Galaxy S7, aj keď nie z oficiálnej slovenskej distribúcie. Keď si trošku doplatíte, môžete mať aj OnePlus 5 či OnePlus 5T, čo sú už oveľa lepšie zariadenia. Vieme si ale predstaviť situáciu, kedy je A8 dostupný v rozumnej cene v rámci operátorského balíčka. Ak sa vám takáto situácia naskytne a nebudete mať vhodné alternatívy, určite nebudete ľutovať. Ak ale telefón kupujete v hotovosti, možno by ste mali zvážiť aj iné alternatívy.

Plusy

+ Špičkový dizajn

+ Fantastická selfie kamera

+ Krásny displej

+ Dobrá výdrž batérie

+ Takmer všetky funkcie vlajkových lodí

Mínusy

– Cena

– Extrémne šmykľavý telefón

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
7.2

Samsung Galaxy A8 2018

Samsung Galaxy A8 2018 je zariadenie vyššej strednej triedy, ktoré ponúka väčšinu funkcií vlajkových lodí, fantastickú selfie kameru a krásny dizajn, no prichádza s cenovkou, ktorá možno niektorých zákazníkov odradí.zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
70 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
40 %
Cena
80 %
Fotoaparát

  • Špičkový dizajn
  • Fantastická selfie kamera
  • Krásny displej
  • Dobrá výdrž batérie
  • Takmer všetky funkcie vlajkových lodí

  • Cena
  • Extrémne šmykľavý telefón
1.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+