MojAndroid

Smartfón strednej triedy Samsung Galaxy A72 dostáva v týchto dňoch novú aktualizáciu softvéru. Čo prináša, prezradil portál SamMobile.

Aktualizácia by mala vylepšiť fotoaparát

Samsung Galaxy A72 prišiel na trh minulý rok, čo znamená, že má pred sebou ešte minimálne dve systémové aktualizácie na Android 13 a Android 14. Ešte predtým však dostáva aktualizáciu softvéru, ktorá vylepšuje kritizovanú stabilitu fotoaparátu a prináša júlovú bezpečnostnú záplatu. Aktualizácia má označenie firmvéru A725FXXU4BVG1.

Samsung Galaxy A72 fotoaparat
Aktualizácia vylepšuje stabilitu fotoaparátu Samsungu Galaxy A72 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Momentálne by mala byť dostupná v Rusku a Indii. Odtiaľ sa v ďalších dňoch rozšíri aj do európskych krajín vrátane Slovenska. Okrem  41 zraniteľností a ohrození nadstavby Samsung opravuje tri kritické chyby zabezpečenia operačného systému Android 12 a približne dve desiatky vysoko rizikových zraniteľností v ňom.

Systém by vám mal dostupnosť aktualizácie oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete aj manuálne v sekcii Nastavenia > Aktualizácia softvéru> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Ako je na tom konkurencia?

O aktuálnosť systému sa starajú aj ostatní výrobcovia. Za zmienku stojí napríklad update pre bývalé vlajkové lode značky Huawei. Tento týždeň dostal aktualizáciu aj Huawei Mate 20 Lite. Júnovú aktualizáciu dostalo aj niekoľko Xiaomi modelov. Na záver spomenieme aj mega aktualizáciu spoločnosti Motorola, ktorá hromadne vydala Android 12 pre sedem svojich zariadení.

Náš tip
Tieto aplikácie na počasie používame v redakcii. Aké máte nainštalované vy?

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
24.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+