MojAndroid

Ako ste si mohli povšimnúť, juhokórejský gigant Samsung patrí medzi špičku aj pokiaľ ide o pravidelnosť softvérových aktualizácií. Čas od času aktualizuje aj veľmi staré modely, ako napríklad Samsung Galaxy S8, ktorý dostal nedávno update aj po piatich rokoch od jeho oficiálneho predstavenia. Teraz dostáva decembrovú bezpečnostnú záplatu smartfón Samsung Galaxy A71, ktorý sa taktiež neradí zrovna k tým najnovším, avšak samozrejme stále spadá k oficiálne podporovaným zariadeniam.

Na Samsung Galaxy A71 sa nezabudlo

Majiteľov smartfónu Samsung Galaxy A71 teraz poteší prichádzajúca aktualizácia, ktorá so sebou prináša najnovšiu decembrovú bezpečnostnú záplatu. Celý update je veľký 233,98 MB, čo znamená, že s jeho stiahnutím by nemal byť problém ani pomocou mobilného dátového pripojenia za predpokladu, že máte dostatočný dátový balíček. Notifikácia o dostupnosti aktualizácie by sa vám mala zjaviť sama, no môžete si ju skontrolovať aj manuálne v nastaveniach, konkrétnejšie v sekcii softvérových aktualizácií.

Za informáciu a snímku obrazovky ďakujeme nášmu čitateľovi Martinovi.

Samsung Galaxy A71 aktualizácia
Decembrový update pre Galaxy A71 | Zdroj: Náš čitateľ Martin

Na updatovanie svojich telefónov nezabúdajú ani ostatní výrobcovia. Za zmienku stojí napríklad Huawei Mate 40 Pro, ktorý aj napriek absencii Google služieb dostáva decembrový bezpečnostný update. O svoje staršie modely sa stará aj OnePlus a séria OnePlus 7 a 7T dostáva aktualizáciu s decembrovými opravami chýb. Na záver ešte spomenieme Nokiu X20, ktorej používatelia nedávno získali, respektíve ešte len získajú Android 12.

Samsung Galaxy A71
Samsung Galaxy A71 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Náš tip
Nevyšiel ani druhý pokus. Samsung pozastavuje aktualizáciu na Android 12 a One UI 4

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
28.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+