MojAndroid

Samsung Galaxy A71 je momentálne najvybavenejším smartfónom strednej triedy tohto juhokórejského výrobcu na slovenskom trhu. Veľa jeho slovenských majiteľov už určite netrpezlivo očakáva aktualizáciu na systém Android 11 a nadstavbu One UI 2.5. V druhom prípade ich čakanie teraz skončilo. Podľa portálu GSMarena bola tento týždeň uvoľnená aktualizácia s One UI 2.5.

Samsung Galaxy A71 Oneu UI 2.5

Samsung One UI 2.5 a októbrová bezpečnostná záplata

Aktualizácia má označenie A715FXXU3ATI8 a jej veľkosť je 1014,82 MB. Okrem nadstavby One UI 2.5 prináša aj októbrovú bezpečnostnú záplatu systému Android. Ten je ale stále vo verzii Android 10. Pred inštaláciou sa uistite, že ste pripojený k domácej Wi-fi sieti a máte kapacitu batérie nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Čo prináša Samsung One UI 2.5?

S aktualizáciou získajú používatelia Bitmoji nálepky pre Always-on displej, rozdelená klávesnica pre režim na šírku alebo nastavenie SOS správy pre rýchle privolanie pomoci každých 30 minút po celých 24 hodín.. Asi najzaujímavejšou funkciou, ktorú prináša nadstavba One UI 2.5 je desktopový režim Wireless DeX.

Narozdiel od pôvodného Samsung DeX k nemu nie je nutný žiaden kábel. Stačí kompatibilný smart televízor Samsungu a váš smartfón vám na ňom zobrazí desktopové rozhranie podobne PC so všetkými aplikáciami v smartfóne. Jeho displej následne slúži ako touchpad a klávesnica, ale je možné pripojiť aj bluetooth klávesnicu a myš.

Ďalšou funkciou je profesionálny režim pre natáčanie videí Pro Video Mode. Ten umožňuje širší výber rozlíšení a frekvencií videí alebo možnosť vybrať audio vstup(predný, zadný, obidva, cez USB alebo Bluetooth). Režim Jednotlivé snímky (Single Take) umožní vybrať dĺžku záznamu od 5 do 15 sekúnd. Poteší aj detailnejšia analýza dostupných Wi-fi sietí.

Náš tip
Tatry s CAT S62 Pro: Víkend s kráľom odolných smartfónov
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+