MojAndroid

Spoločnosť Samsung to s aktualizáciami myslí naozaj vážne a s vydaním aprílovej záplaty si u svojich zákazníkov jednoznačne šplhla. Tentokrát prišiel rad aj na minuloročný Samsung Galaxy A71, ktorý podľa informácií zverejnených na portáli sammobile.com, dostáva v tomto čase aprílovú bezpečnostnú záplatu.


Aktualizácia pre Samsung Galaxy A71 spustená v Hong Kongu

Aktualizácia pre Samsung Galaxy A71, bola aktuálne spustená pre majiteľov zariadenia nachádzajúcich sa na území Hong Kongu. Update prichádza pod číslom A715FZHU4BUC1 a okrem aprílovej bezpečnostnej záplaty by mal obsahovať aj rôzne vylepšenia stability a výkonu zariadenia.

Samsung Galaxy A71
Samsung Galaxy A71 | Foto: Redakcia

Čo sa týka dostupnosti v iných krajinách, o tomto žiaľ žiadne informácie nie sú. Myslíme si, že by aktualizáciu by mohli v priebehu niekoľkých dní dostať aj používatelia v ostatných krajinách. Dostupnosť aktualizácie si môžete overiť prejdením do Nastavení a zvolením položky Aktualizácia softvéru. Následne stačí zvoliť možnosť Stiahnuť a nainštalovať.

Ako je na tom konkurencia?

Aktuálne sa najčastejšie hovorí najmä o veľkých aktualizáciách na Android 11 a bezpečnostné záplaty idú mierne do úzadia. Novej verzie systému Android sa dočkali napríklad smartfóny od Samsungu, konkrétne Galaxy A50Galaxy A51, Xcover Pro Galaxy Fold. Aprílovú bezpečnostnú záplatu dostal aj model Galaxy S10.

Nová bezpečnostná záplata neminula ani vlajkový model Huawei Mate 40 Pro, no nanešťastie ide len o februárovú bezpečnostnú záplatu, ktorá nahradila minuloročnú decembrovú.

O svoje smartfóny sa aktualizáciami stará aj spoločnosť LG, ktorá nedávno spustila aktualizáciu pre LG Wing a LG G7 One. Xiaomi taktiež aktualizuje svoje smartfóny na najnovší Android a len nedávno dostali update zariadenia Mi 10T, Mi 10T Pro a Redmi Note 9S.

Nokia sa taktiež príkladne činí a aktuálne dostal na Slovensku aktualizáciu aj model Nokia 8.3. OnePlus 9 a 9 Pro dostali v krátkom čase po ich predstavení aktualizáciu, ktorá ešte viac vylepšuje ich už špičkové fotoaparáty.

Náš tip
Samsung Galaxy S20 FE 4G možno vymení Exynos 990 za Snapdragon 865+
6.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+