MojAndroid

Pred nedávnom Samsung kompletne prerobil a premenoval svoj Android softvér z TouchWiz na Samsung Experience. Dôvodom boli dlhoročné sťažnosti na slabý výkon. TouchWiz bol časom veľmi spomalený, čo sa však o Samsung Experience a jeho nových funkciách nedá povedať.

Najnovšie zariadenia spoločnosti už budú automaticky vydané so Samsung Experience 9.5 a niektoré zo starších zariadení budú aktualizované na túto verziu. Taktiež sa pripravuje nová verzia Samsung Experience založená na Android 9 Pie aj pre budúci Samsung Galaxy S10.

Spoločnosť Samsung pracuje na niektorých nových funkciách pre nadchádzajúcu aktualizáciu softvéru a to najmä pre sekcie Motions a Gestures. Nie je zatiaľ jasné, čo Samsung plánuje s novou podporou gest, keďže je v súčasnosti neúplná. Funkcia je v súčasnosti testovaná na zariadení Samsung Galaxy A7.

Na screenshote vyššie možno vidieť, ako sa na Galaxy A7 dajú nastaviť akcie pre rôzny smer potiahnutia prstom po displeji. Uvidíme, ako sa funkcie zmenia, keď bude hotová aktualizácia Samsung Experience 10. Tiež je to určite potešujúce pre používateľov, ktorí preferujú ovládanie gestami ako hardvérovými tlačidlami.

12.10.2018
Zdroj: xda-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+