MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Aspoň na niečo je nízke rozlíšenie dobré

Samsung Galaxy A6 skrýva vo svojom kovovom tele 3000 mAh batériu. Tá je vzhľadom na veľkosť displeja tohto telefónu len priemerná, no ponúka nadpriemernú výdrž na jedno nabitie. Tento smartfón za to vďačí najmä úspornému procesoru, ktorý je vyrobený 14 nm výrobným procesom, ako aj nízkemu rozlíšeniu obrazovky. Najmä tieto dva faktory sa spolu starajú o to, že na jedno nabitie zvládne A6-tka vydržať bez problémov aj dva dni náročnejšieho používania.

Pri extrémnom vyťažení ju však dokážete vybiť aj behom jedného dňa, počas ktorého vám zabezpečí dostatok energie aspoň na 5 hodín zapnutej obrazovky. V prípade potreby môžete tiež výdrž batérie ešte o niečo predĺžiť, keďže tento smartfón ponúka hneď dva šetriace režimy.

Samsung Galaxy A6: Záverečné hodnotenie

Spoločnosť Samsung nám opäť raz dokázala, že vie vytvárať nielen kvalitné vlajkové lode, ale aj kvalitné smartfóny strednej triedy. Model Samsung Galaxy A6 je jednoznačne jedným z nich, pričom ponúka len minimum priestoru na sklamania. Svojich majiteľov poteší poriadne kvalitnou a hodnotnou konštrukciou, ktorá vydrží aj hrubšie zaobchádzanie. Zároveň môže tento telefón zaujať podareným Infinity panelom, ktorý však môže niekoho odradiť kvôli nižšiemu rozlíšeniu.

Toto, našťastie, kompenzuje naozaj vydarený fotoaparát a skvelé výsledky vstavanej batérie. Samsung Galaxy A6 vás tak môže odradiť jedine svojou nadstavbou systému, ktorá nemusí sadnúť všetkým, alebo predajnou cenou. Tá oficiálna sa pohybuje na úrovni 309 €, čo je za smartfón s takouto výbavou priveľa. Konkurencia totiž nespí a napríklad taká Motorola moto g6, vám toho ponúkne viac za podstatne menší obnos peňazí.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
7.2

Samsung Galaxy A6

Spoločnosť Samsung nám tento rok opäť raz dokázala, že okrem prvotriednych vlajkových lodí dokáže vyrobiť aj vskutku vydarené smartfóny strednej triedy. Takým je aj Samsung Galaxy A6, ktorý extrémne obľúbenej A5-ke z minulého roka nerobí žiadnu hanbu. Práve naopak, je od nej lepší takmer vo všetkých ohľadoch.

zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
70 %
Displej
60 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
60 %
Cena
70 %
Fotoaparát

  • Kovová konštrukcia
  • Slušný fotoaparát
  • Plnohodnotná DualSIM funkcionalita
  • Výdrž batérie

  • Rozlíšenie displeja
  • MicroUSB konektor
  • Absencia AlwaysOn displeja
2.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • milan

    Chlapi,myslel som,že poviete,čo je to za telefon aj s jeho technickými parametrami,Vy zatiaľ komentujete,čo vyťahujete z krabice,choďte do prdele s takým komentom.

+