MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Poctivý DualSIM

Nie každý telefón, ktorý je prezentovaný ako DualSIM môžete s dvomi SIM kartami aj skutočne využívať. Väčšina výrobcov totiž do telefónu vkladá hybridné sloty, čím vás nútia vybrať si medzi využívaním dvoch SIM kariet alebo jednej SIM karty a microSD karty. A6-tka je však v tomto smere iná, dalo by sa povedať až poctivá. Obsahuje totiž plnohodnotnú DualSIM funkcionalitu doplnenú o možnosť rozšírenia interného úložiska prostredníctvom microSD karty. SIM karty možno jednoducho nastaviť podľa toho, ako ich budete chcieť používať.

Počas testovania sme tiež nezaznamenali žiadne problémy spojené s príjmom mobilného alebo Wi-Fi signálu. Všetko fungovalo presne tak, ako má, čo sa dá tvrdiť aj o Bluetooth pripojení a GPS navigácii. Inak tento telefón obsahuje pripojenie Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth vo verzii 4.2 a GPS modulom doplneným o A-GPS, GLONASS a BDS. K dispozícii je tiež NFC čip a FM rádio, ktoré je dnes v telefónoch považované za raritu. Jediná výhrada z hľadiska konektivity smeruje k staršiemu microUSB konektoru, ktorý už jednoznačne mohol byť vymenený za USB-C konektor.

Fotoaparát: Výsledkami poteší

Pri smartfónoch strednej triedy si to často najviac „odskáču“ fotografické parametre. Nejde vôbec o nič nezvyčajné, keďže výrobcovia pri nastavení nižšej predajnej ceny niekde jednoducho ušetriť musia. O to lepšie sa nám konštatuje, že Samsung pri telefóne Galaxy A6 z tohto hľadiska vôbec nešetril, keďže ho vybavil viac ako solídnymi fotografickými komponentmi. K dispozícii je tak hlavný 16 MPx snímač, ktorý spolupracuje s clonou f/1.7. Zároveň sa však dostalo aj na fázové zaostrovanie či detekciu tvárí.

Takto vybavený fotoaparát sa vo svojej kategórii stará o vskutku nadpriemerné snímky, ktorým nechýba nič, čo by im chýbať malo. Sú totiž ostré a ponúkajú pomerne realisticky zachytené farby. Nechýba im ani veľké množstvo detailov či dobrý dynamický rozsah (občas sú však isté miesta prepálené). Toto však, samozrejme, platí najmä pre snímky zhotovené za dobrých ba priam až ideálnych svetelných podmienok. So zmenšujúcim sa množstvom svetla ide kvalita fotografií dole, avšak nejde o žiadne rapídne zníženie kvality. Vďaka skvelej clone f/1.7 totiž Samsung Galaxy A6 fotí nadmieru dobre aj na tmavých miestach. Večerné fotky tak nedisponujú nejakým extrémnym množstvom šumu a možno o nich hovoriť ako o kvalitných.

To isté platí aj pre makro snímky či HDR fotografie. Makro zábery možno zachytiť zo skutočne blízkej vzdialenosti a HDR režim zase vloží do snímok ešte viac života. Za hlavným fotoaparátom nijako nezaostáva ani 16 MPx selfie snímač, ktorý ponúka clonu f/1.9. Ten produkuje taktiež veľmi vydarené selfiečka, pričom mu v horších svetelných podmienkach môže pomôcť LED blesk. Ten vám však veľmi neodporúčame používať, keďže urobí vašu tvár extrémne lesklou.

Samsung Galaxy A6 tiež dokáže nahrávať vcelku obstojné video s FullHD rozlíšením a pri 30 snímkoch za sekundu. Jediná výhrada smeruje k absencii stabilizácie a niekomu tiež môže chýbať možnosť nahrávania videa s vyššou snímkovou frekvenciou. Inak ale kamera tohto telefónu rýchlo a presne zaostruje, čo vo videách určite oceníte.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
2.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+