MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Nepatrí medzi najjemnejšie

Ako už bolo spomenuté pri konštrukcii, Samsung Galaxy A6 ponúka displej s 5,6-palcovou uhlopriečkou. Ide o Super AMOLED Infinity panel s pomerom strán 18,5:9. Na tejto obrazovke sa rozprestiera HD+ rozlíšenie, ktoré zabezpečuje výslednú jemnosť na úrovni 294 ppi. Z hľadiska jemnosti teda nejde o žiadne terno, pričom pozorné oko dokáže jednotlivé pixely poľahky identifikovať. Z ostatných hľadísk je však tento zobrazovací panel viac ako vydarený. Ponúka skvelé pozorovacie uhly, verné podanie farieb, dostatočnú hodnotu maximálneho jasu a realistickú čiernu.

Zobrazenie farieb navyše možno v nastaveniach jednoducho upraviť. Ak sa vám teda náhodou nebude farebný profil tohto displeja pozdávať, prispôsobíte si ho podľa seba.

Výkon a pamäť: Pravý mid-end

Hoci to tak možno nevyzerá, pri bežnej práci so smartfónom dnes potrebujeme dostatok výkonu viac ako tomu bolo kedykoľvek predtým. Aj tie najobyčajnejšie aplikácie totiž môžu poriadne zaťažiť procesor telefónu. Moderné čipsety sú kvôli tomu rozdelené do viacerých clustrov, ktoré im pomáhajú vyrovnať sa s rôznymi intenzitami zaťaženia. Samsung Galaxy A6, našťastie, takýto moderný procesor obsahuje. Ide o 8-jadrový čipset z dielne tohto kórejského výrobcu, ktorý nesie označenie Exynos 7870. Ten spolupracuje s grafickou jednotkou Mali-T830 MP1.

Čipset bez problémov zvláda vykonávanie náročnejších operácií, pričom si dokáže poradiť aj s graficky prepracovanejšími hrami. Hranie tých najnáročnejších titulov však nemusí byť vždy úplne konzistentné a kde-tu môžete zaregistrovať mierny frame drop. A6-tka reaguje na väčšinu podnetov pomerne rýchlo, na čom nesú svoj podiel aj 3 GB RAM. Tie zabezpečujú plynulý multitasking, avšak kvôli náročnej nadstavbe systému nezvládnu udržať veľké množstvo appiek spustených na pozadí. Za zmienku stojí tiež interné 32GB úložisko, ktoré možno rozšíriť prostredníctvom microSD karty.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
2.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • milan

    Chlapi,myslel som,že poviete,čo je to za telefon aj s jeho technickými parametrami,Vy zatiaľ komentujete,čo vyťahujete z krabice,choďte do prdele s takým komentom.

+