MojAndroid

Kórejský Samsung iba pred pár dňami predstavil na Slovensku nové smartfóny radu A – Samsung Galaxy A6 a A6+. Teraz výrobca informoval verejnosť o frekvencii prichádzajúcich aktualizácií pre tieto dva modely. Prísľub pravidelných aktualizácií môže byť lákadlom pre nových zákazníkov.

Stredná trieda obohatená o pravidelné aktualizácie

Nové Samsungy Galaxy A6 a A6+ sú nástupcami minuloročných modelov Galaxy A3 (2017) a Galaxy A5 (2017). Ponúkajú dobré špecifikácie a trendové prvky ako natiahnutý AMOLED displej s pomerom strán 18,5:9 či duálny fotoaparát v prípade väčšieho modelu. Oba navyše prinášajú podporu služby Bixby.

Dizajn modelov je akýsi mix inšpirovaný Samsungom Galaxy A8 (2018) na prednej strane a radom Galaxy J (2017) na zadnej strane. Celkovo ide o podarené modely v portfóliu kórejského giganta, ktoré za cenu niečo cez 300 eur ponúknu lákavú výbavu hlavne pre mladých. Práve na tých cielia obaja súrodenci z radu A. Zaujímavý je práve aj prísľub pravidelných aktualizácií.

Nové Samsungy Galaxy A6 a A6+ boli predstavené pre slovenský trh
Nové Samsungy Galaxy A6 a A6+ boli predstavené pre slovenský trh

Náš tip
Samsung Galaxy A8 2018: Fantóm vlajkovej lode s príliš reálnou cenou | RECENZIA

Aktualizácie pekne podľa pravidiel

Samsung zakomponoval do nového Galaxy A6 a A6+ najnovší dostupný operačný systém Android 8.0 Oreo. Pre vlajkové lode v prípade tejto značky platí, že aktualizácie dostávajú každý jeden mesiac. Rad A je však súčasťou strednej triedy, a preto sa rozhodlo, že aktualizácie budú dostupné (podobne ako pre sériu Galaxy A (2017)) každý tretí mesiac. Je takmer isté, že majitelia nových “áčiek” dostanú v budúcnosti Android P aj Android Q.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
14.5.2018
Zdroj: GSMArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+