MojAndroid

Samsung sa len nedávno pustil do boja so skenermi odtlačkov prstov, zabudovanými priamo v displeji. Momentálne ich ponúka vo svojich najnovších vlajkových lodiach. V prípade Samsungu Galaxy A50 sa nejedná o totožný ultrasonický skener, takže nie je taký presný a rýchly. Rovnako je zariadenie ťažšie odblokovať napríklad mokrými rukami. Avšak určite sa jedná o technologický pokrok v strednej triede. Nová A50-ka je totiž prvým zariadením, ktorý toto riešenie ponúka a zároveň nie je vlajkovou loďou.

3 fotoaparáty vzadu

Novinka bude lákať aj na slušný trojitý fotoaparát na zadnej strane. Hlavne ultra širokouhlý snímač je vítaným bonusom, o ktorom sme sa presvedčili v recenziách Samsungu Galaxy S10+ či S10e. Jeho výhody oceníte v prípade, keď jednoducho potrebujete širší uhol záberu, aby sa vám na fotografiu vošlo všetko podstatné. Zíde sa pri skupinových fotografiách či pri fotografovaní budov, námestí a podobne.

Silná batéria a veľký displej

Samsung Galaxy A50 nezaostáva ani výdržou. Výrobca ho vybavil silnou batériou s kapacitou 4000 mAh. To znamená, že deň výdrže zvládne aj pri tom najnáročnejšom používaní, bez problémov zvládne aj dva dni bez nabíjačky v prípade bežného používania. Batéria musí napájať veľký displej s uhlopriečkou 6,4″ a FullHD+ rozlíšením. Tomu nechýba výborný Always on režim, ktorý čiastočne nahradí chýbajúcu notifikačnú LED diódu. Predná strana zariadenia je sklenená, rám a zadná časť sú plastové.

Ak je niečo, čo by ste o novom Samsungu Galaxy A50 chceli vedieť, pokojne sa pýtajte. My vám odpovieme buď priamo v komentároch alebo v pripravovanej recenzii.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+