MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: 4000 mAh v priamom prenose

Pokiaľ hľadáte zariadenie, ktoré ponúka dostatočnú výdrž na jedno nabitie v relatívne slušnej cene, Samsung Galaxy A50 môže byť tou správnou voľbou. Výdrž ma príjemne prekvapila. Po celodennom používaní som mal večer stále približne 40 percent batérie. A to som ho používal naozaj naplno. Internet bol zapnutý nonstop (či už mobilné dáta alebo Wi-Fi), vyskúšal som si nejakú tú hru, kontroloval maily a riešil všetky pracovné veci. Nechýbalo pravidelné fotografovanie a nahrávanie videí. Aj pri tom najnáročnejšom používaní zvládne tento stroj vydržať na jedno nabitie celý deň absolútne bez problémov.

Nehovorím však o neustálom hraní, to by nevydržal žiadny smartfón. Trúfam si povedať, že bežnému stredne až menej náročnému používateľovi vydrží Samsung Galaxy A50 možno až 3 dni bez nabíjačky, čo je skvelá hodnota.

V balení sa nachádza nabíjačka s výkonom 15 W. Ukončená je štandardným USB konektorom, do ktorého zasuniete nabíjací kábel. Ten má na konci USB-C konektor, pomocou ktorého ho pripojíte k smartfónu. Niektorí výrobcovia už prechádzajú na riešenie s USB-C konektormi na oboch stranách kábla, čo bude o chvíľu štandardom. Toto riešenie má výhodu v tom, že USB-A je stále rozšírenejšie rozhranie a tým pádom budete mať menšie problémy s kompatibilitou.

Výdrž batérie môžete navyše predĺžiť zapnutím jedného z pripravených šetriacich režimov. Zaujímavé je najmä maximálne šetrenie energie. V tomto režime sa prostredie prepne do čiernej a k dispozícii budú len základné funkcie. Výdrž batérie v tomto režime predĺžite naozaj výrazne.

Test rýchlosti nabíjania:

 • 15 min: 17 %
 • 30 min: 33 %
 • 45 min: 49 %
 • 60 min: 64 %
 • Celkové nabitie: 1:44 hod

Rýchlosť nabíjania nepatrí medzi najsilnejšie stránky tohto smartfónu, no vynahrádza to práve výdržou. Výsledný čas však nie je vzhľadom na kapacitu batérie najhorší. V prípade, že ste fanúšikom bezdrôtového nabíjania, mali by ste sa poobzerať po inom zariadení. Samsung Galaxy A50 totiž bezdrôtovo nenabijete.

Záverečné hodnotenie

Samsung Galaxy A50 je veľmi príjemným smartfónom. Páči sa mi veľký a pekný displej, rovnako oceňujem výhody využitia ultra širokouhlého fotoaparátu. Zariadenie sa vďaka príjemnému zaobleniu zadnej strany veľmi dobre drží v ruke. Dizajn je atraktívny, aj keď je vyrobený z plastu. Konkurenčnou výhodou môže byť aj skener odtlačkov v displeji, aj keď tu vidím nedostatky v podobe pomalšieho odomykania.

Okrem veľkého displeja sa potenciálni záujemcovia môžu spoľahnúť aj na nadštandardnú výdrž batérie. Na druhú stranu, tento smartfón sa niekedy dokáže poriadne zadýchať a niektoré úkony mu trvajú dlhšie. Počas testovania som si Samsung Galaxy A50 celkom obľúbil a za cenu 349 € sa jedná o veľmi slušné zariadenie strednej triedy.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
8.2

Samsung Galaxy A50

Samsung Galaxy A50 stavia hlavne na skeneri odtlačkov prstov priamo v displeji a na trojitom hlavnom fotoaparáte. Okrem toho sa môžu jeho používatelia spoľahnúť na nadštandardnú výdrž, za čo vďačí batérii s nadštandardnou kapacitou 4000 mAh. Konzumácia multimediálneho obsahu je vďaka veľkému a peknému displeju pohodlná. Výkon je síce dostatočný, dokonca zvládne aj tie najnáročnejšie hry. horšie je to s optimalizáciou systému. Dúfajme, že Samsung na tom trochu popracuje. Niektoré úkony trvajú A50-ke dlhšie, ako by sme si želali. Nevýhodou môže byť nahrávanie videa v maximálnom rozlíšení len FullHD pri 30 snímkoch za sekundu. Plastová konštrukcia nepôsobí prémiovo, no ani lacno. Hodilo by sa aj rýchlejšie odomykanie, či už pomocou skeneru alebo tváre.

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
80 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
80 %
Fotoaparát

 • Vydarený dizajn
 • Pekný a veľký displej
 • Výborná výdrž
 • Slušný fotoaparát

 • Pomalý skener odtlačkov
 • Plastová konštrukcia
 • Občas pomalšie reakcie
 • Len FHD 30 fps video

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+