MojAndroid

Model Samsung Galaxy A50 je jedným z mála zariadení, ktoré v strednej triede ponúknu až trojicu zadných fotoaparátov. Podľa nahratého skóre v DxOMark sa Galaxy A50 dokáže porovnávať s niektorými vlajkovými loďami. Verte či nie, niektoré z nich aj predbehol.

Predbehol i staršie vlajkové lode

Celkové priemerné skóre, ktoré Samsung Galaxy A50 nahral, je 83. Konkrétnejšie, 85 za fotografie a 79 za nahrávané video. Podľa DxOMark sa tak tento model strednej triedy radí k takým mobilom, ako LG G7 ThinQ, Nokia 8 Sirocco a Apple iPhone 7.

Mnohí z vás si teraz môžu povedať, že práve toto môže byť dôkazom neobjektívnosti benchmarkov. Pravdivým faktom však je, že za tie mesiace až roky prešli fotoaparáty miernou evolúciou. Preto sa tak dokážu porovnávať i so staršími vlajkovými loďami. Tie však takmer s určitosťou sú vždy lepšou voľbou, ak hľadáte lacnejší fotomobil.

Pekné farby, menej detailov

Body Samsung nazbieral najmä za pestrosť fotografií, skvelý dynamický rozsah, za dobrú expozíciou a vyváženie bielej. Nižší počet bodov za video je potom odôvodnený nedostatkom detailov. Na druhú stranu je však na úrovni reprodukcia farieb, spolu s nízkym výskytom digitálneho šumu. Tím DxO bol taktiež mierne uchvátený z jeho stabilizácie počas nahrávania.

Vlastníte Samsung Galaxy A50? Trúfate si povedať, že je hodný tohto počtu bodov, alebo naopak, mal by dostať menej? Svoj názor nám môžete napísať nižšie do diskusie.

Náš tip
Ako fotí smartfón Samsung Galaxy A50? | FOTOMÁNIA
5.7.2019
Zdroj: GSM Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+