MojAndroid

Zdá sa, že Samsung už aktualizoval všetky vlajkové lode, a tak je čas aj na staršie zariadenia strednej triedy. Na rad prišiel Samsung Galaxy A50, ktorý podľa Sammobile dostáva aktualizáciu na Android 11 v týchto dňoch. Tá taktiež prináša marcové bezpečnostné záplaty a One UI 3.1.

Samsung Galaxy A50 Android 11
Samsung Galaxy A50 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Android 11 pre Samsung Galaxy A50 má takmer 2 GB

Pripravte si dávku trpezlivosti, pretože aktualizácia pre Samsung Galaxy A50 má 1871,38 MB. Okrem spomenutých noviniek sa môžete tešiť aj na vyladenie výkonu a miernu zmenu používateľského prostredia.

Android 11 prináša vylepšenia v oblasti notifikácií (radenie widgetov prehrávačov médií, novú časť s názvom Konverzácie, určenú pre chatovacie aplikácie), chatovacie bubliny, jednorazové povolenia, automatický reset povolení po určitom čase a ľahšie ovládanie smart zariadení.

Úpravy, ktoré sú exkluzívne pre Samsung:

  • Vylepšená Dynamická obrazovka uzamknutia
  • Viac typov Always-On displeja
  • Pozadia pre videohovory
  • Viac možností v Rutinách Bixby
  • Vylepšenia pre Digitálnu Rovnováhu
  • Gesto dvojitého ťuknutia pre vypnutie obrazovky
  • Vylepšenie automatického zaostrovania
  • Optimalizácia predinštalovaných aplikácií

Otázkou, ako vždy, zostáva dostupnosť. Táto aktualizácia je pre vás už možno dostupná a možno sa dostupnou ešte len stane v priebehu nasledujúcich dní. Ak ste zvedaví, choďte do Nastavení a sledujte kartu Softvérové aktualizácie.

Ako fotí Samsung Galaxy A50?
Poškodila sa vám batéria alebo displej? Pozrite sa, kde a za koľko vám vymenia displej alebo batériu.
Pozrite sa aj na náš výber príslušenstva pre Samsung Galaxy A50.

Konkurencia

Na aktualizáciách pracuje aj konkurencia, a tak si poďme pripomenúť nedávno aktualizované modely od konkurentov. Honor nezabudol na svoje vlajkové lode 20, 20 Pro a V20 a síce ich nemôže aktualizovať na Android 11, môže im zaslať aspoň aktualizáciu na Magic UI 4.0.

Aj jeho (donedávna) materská spoločnosť Huawei sa rovnako snaží. Tá tiež nemôže priniesť Android 11 a tak posiela aspoň EMUI 11 pre model strednej triedy Huawei nova 5T.

OnePlus taktiež aktualizuje ako sa len dá. Nedávno začal rozposielať Android 11 pre OnePlus Nord s Oxygen OS 11.

8.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+