Samsung Galaxy A50 je jedným z predstaviteľov novej strednej triedy od kórejskej spoločnosti. Okrem podareného dizajnu láka na skener odtlačkov prstov v displeji a na trojitý fotoaparát. Samsung Galaxy A50 sme už otestovali a naše pocity z jeho používania si môžete prečítať v recenzii Samsung Galaxy A50: Nová stredná trieda od Samsungu.
Trojitý fotoaparát nie je v roku 2019 ničím nezvyčajným, V prípade Samsungu Galaxy A50 sa nachádza v hornej ľavej časti a ponúka snímače s rozlíšením 25, 8 a 5 MP:
- Hlavný snímač: 25 MP, f/1.7
- Širokouhlý snímač: 8 MP, f/2.0
- Hĺbkový senzor: 5 MP
Aplikáciu, ktorá obsluhuje fotoaparát už veľmi dobre poznáme napríklad z nových vlajkových lodí. Jej ovládanie je veľmi jednoduché a intuitívne. Možnosť prepínať medzi objektívmi máte vždy poruke. Samozrejmosťou je aj profesionálny režim, v ktorom si manuálne nastavíte zaostrovanie, vyváženie bielej a ISO. Štandardný pomer strán fotografií je 4:3 (čo je aj pomer strán snímača), môžete však fotografovať aj v pomere 16:9 či 19,5:9. Pripravte sa však na nižšie rozlíšenie, keďže v tomto prípade sa jedná len o výrez z pôvodnej fotografie v pomere strán 4:3.
25 MP rozlíšenie sa hodí za slnečného dňa
Pri nastavení štandardného pomeru strán je rozlíšenie fotografie 12 megapixelov. Existuje však ešte jedno špeciálne nastavenie s názvom 4:3H, ktoré využíva potenciál 25 MP čipu naplno a výsledné fotografie tak majú rozlíšenie spomínaných 25 MP. Toto nastavenie odporúčame hlavne počas pekného slnečného dňa. Vtedy viete z fotografie dostať viac detailov, v noci by som zase zvolil štandardné 12 MP nastavenie.
Solídna kvalita fotografií
Fotoaparát určite nesklamal. Za dobrých svetelných podmienok sa môžete spoľahnúť na vydarené fotografie s dostatkom detailov a peknými farbami. V noci to už taká sláva nie je, no na fotografie sa pozerať dá. Tu príde vhod clona f/1.7. Snímač tak dokáže zachytiť celkom slušnú úroveň svetla. Fotenie širokouhlým fotoaparátom v noci veľmi neodporúčame. Takéto fotografie sú väčšinou tmavé a veľa na nich neuvidíte. Naopak, cez deň sme si ho nevedeli vynachváliť. Je ideálny na fotografovanie budov, námestí či iných väčších objektov. Na fotografiu sa tak zmestí oveľa viac. To, čo by ste inak nemali šancu odfotiť, zachytíte so širokouhlým snímačom oveľa lepšie.
Pri fotení v portrétovom režime, v ktorom chcete, aby bolo pozadie rozmazané, sa Samsung Galaxy A50 spolieha na kombináciu hlavného objektívu a päťmegapixelového hĺbkového senzoru. Počas fotografovania viete úroveň rozostrenia pozadia meniť v reálnom čase. Navyše, v galérii si ju následne bez problémov doladíte. Odporúčam nastaviť úroveň rozmazania pozadia niekam na stred. Pri maximálnom je síce efekt veľmi výrazný a zaujímavý, no môže sa stať, že zariadenie rozostrí napríklad ucho alebo kus oblečenia, ktoré by inak mali byť ostré.
Predný selfie fotoaparát ponúka v dobrých svetelných podmienkach veľmi pekné fotografie, pozor si musíte dať hlavne na protisvetlo. Predsa len nemá až taký dynamický rozsah ako snímač vzadu, aj keď HDR režim ponúka. Jeho rozlíšenie je až 25 megapixelov, čo je nadštandardná hodnota. Za zhoršených svetelných podmienok to už také dobré nie je, ale fotky sú stále vcelku použiteľné. Pomocou neho môžete vytvárať aj video, zvládne FullHD rozlíšenie pri 30 snímkoch za sekundu.
Pochváľte sa vašimi fotografiami
Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom Samsungu Galaxy A50? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.