MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výkon a pamäť | Predbehne vaše očakávania

Zabudnite na časy, kedy smartfóny strednej triedy ponúkali iba dvoj alebo štvorjadrové procesory. Dnes nájdete v tejto cenovej relácii bežne zariadenia, ktoré vám nemusia ani po roku používania vytvárať zasekávaním alebo spomalením vrásky na čele. Dôkazom je aj nový Samsung Galaxy A5 2017. Ten ponúka 8-jadrový procesor Exynos 7880 Octa s taktom jadier 1,9 GHz, ktorý je doplnený o grafickú jednotku Mali-T830MP3 a 3 GB RAM.

Vnútorné úložisko má kapacitu 32 GB, no vďaka slotu na microSD kartu do 256 GB by ste s úložiskom nemali mať žiadny problém. Ak patríte medzi náročných používateľov, ktorí si inštalujú množstvo aplikácií, tak si môžete preformátovať pamäťovú kartu na vnútorné úložisko. Potom vám už nič nebráni v tom, aby ste si nainštalovali aj väčšie množstvo zložitejších hier. Počas nášho testovania sme sa nestretli so spomalením tohto zariadenia, aj keď mu občas robili problém náročnejšie grafické procesy. Nejde však o nič katastrofálne a bez problémov na ňom spustíte 99,9% všetkých hier dostupných pre Android zariadenia.

Operačný systém | Opäť novinky v dizajne a funkciách

Okrem inovácie v oblasti konštrukcie priniesol Samsung v modeli Galaxy A5 2017 aj inováciu v operačnom systéme. Ten ponúka nový dizajn niektorých súčastí, pričom bol zachovaný celkový dizajnový jazyk spoločnosti. Zmenou však prešli notifikačná lišta aj menu s nastaveniami, ktoré sú po novom rozdelené do skupín.

Samsung Galaxy A5 2017 tiež prináša nový Samsung Cloud a nechýba ani silná integrácia vlastnej zálohovacej služby Samsung konto. To vám po prihlásení sa cez e-mailovú adresu ponúka zálohu zoznamu nainštalovaných aplikácií, ale aj zálohu kontaktov, či pozadia plochy a zamknutej obrazovky. Zaujímavou je aj aplikácia Samsung Members, kde nájdete aktuálne informácie pre majiteľov Samsung zariadení a centrum pomoci, ak so svojim zariadením máte nejaký problém.

Praktickým je aj Zabezpečený priečinok, v ktorom si môžete uložiť citlivé dáta a zamknúť ich odtlačkom prsta. Okrem toho takto môžete zabezpečiť aj niektoré aplikácie. V neposlednom rade majú používatelia k dispozícii Samsung Témy, ktorými si môžu zmeniť kompletný vzhľad systému – od pozadia až po ikony jednotlivých aplikácií. A Samsung nezabudol ani na režim dvoch okien, ktorý aktivujete dlhším podržaním tlačidla multitaskingu.

Celkovo možno povedať, že systém v tomto zariadení je prehľadný a pri jeho používaní sme nenatrafili na žiadny nedostatok. Jedinečný dizajn prostredia používateľovi opäť dodáva pocit, že v ruke drží prémiové zariadenie. Hoci v tomto zariadení nájdete aj väčšie množstvo predinštalovaných aplikácií, väčšinou ide o praktické tituly, ktoré nemáte potrebu odinštalovať alebo zakázať.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+