MojAndroid

Spoločnosť Samsung patrí medzi tie, ktoré pravidelnými bezpečnostnými aktualizáciami podporujú aj zariadenia z nižších cenových tried. To sa teraz potvrdilo pri smartfóne Samsung Galaxy A5 2016, ktorý obdržal aktualizáciu s júlovými bezpečnostnými opravami od Google. Okrem toho ale update prináša aj dve zaujímavé novinky.

Náš tip
RECENZIA Samsung Galaxy A5 2016: Špecifikácie idú bokom

Bezpečnosť aj nové funkcie

Nový update má veľkosť necelých 100 MB a podrobné označenie verzie systému nájdete v priložených screenshotoch. Okrem spomínaných bezpečnostných opráv ale update prináša aj dvojicu funkcií – Game Launcher a Zabezpečený priečinok. V oboch prípadoch ide o prvky, ktoré poznáme z ostatných smartfónov Samsung. Pokiaľ nie ste náruživý hráč, zrejme vás zaujme druhá spomínaná funkcia. Zabezpečený priečinok slúži ako kontajner pre citlivé údaje. Sú tu k dispozícii kópie aplikácií ako Galéria, Kalendár, Kontakty, Email, Správca súborov a ďalšie, kde sa môžete nanovo prihlásiť a ukladať sem obsah, ktorý ostane zabezpečený. Pre otvorenie aplikácie je totiž potrebné prihlásenie a overenie vašej identity.

Menší súbor neznamená málo noviniek1

Šikovnú fičúru z novších Samsung zariadení si tak teraz môžu užiť aj majitelia modelu Galaxy A5 2016. Ak ste jeho majiteľom a neprišlo vám upozornenie o dostupnosti aktualizácie, môžete ju skontrolovať manuálne v nastaveniach telefónu. Po jej nainštalovaní nám dajte vedieť, ako ste s ňou spokojní a či vás pridané novinky zaujali. Hoci má update iba 100 MB, tiež vám odporúčame inštalovať ho s nabitým telefónom a so stabilným pripojením k Wi-Fi sieti.

Za tip na článok ďakujeme čitateľovi Paľovi.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
1.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+