MojAndroid

Na jeseň predstavený Samsung Galaxy A42 5G dostáva Android 11 s One UI 3.1. Spomínaný model prišiel na trh s Androidom 10 a One UI 2.5. Navyše, aktualizácia prináša aj marcové bezpečnostné záplaty. Téme sa venuje GSMArena.

Samsung Galaxy A42 5G
Zdroj: Google

Samsung Galaxy A42 5G

Majitelia Samsung Galaxy A42 5G sa môžu tešiť na Android 11

Android 11 so sebou prináša aj najnovšiu verziu známej nadstavby One UI 3.1. Samozrejmosťou je už aj prítomnosť noviniek z Androidu 11 – Četové hlavičky, upravené notifikácie týkajúce sa konverzácií a prehrávačov a taktiež vylepšenia Ambientného displeja.

Firmvér má označenie A426BXXU1BUB7 a podľa GSMAreny začalo jeho rozposielanie v Holandsku. Je to prvá z troch veľkých aktualizácií, ktoré by Samsung Galaxy A42 5G mal obdržať.

Jej dostupnosť môžete skontrolovať v Nastaveniach – Softvérové aktualizácie. Je možné, že ju ešte nebudete mať a v tom prípade by ste mali počkať ešte pár dní, maximálne pár týždňov.

Ak ste skúsený a netrpezlivý zároveň, potom je tu aj možnosť sledovania a skoršieho inštalovania firmvéru napríklad z firmvérového archívu Sammobile. Avšak zatiaľ ešte ani tam nie je vo verzii pre Slovensko (len pre Holandsko).

Konkurencia

Tá sa snaží, ale na Samsung nemá. Nedávno sme písali o Motorole, ktorá začala aktualizovať staršie modely moto g8 a g8 power na Android 11.

LG totálne zaspalo na vavrínoch a kým väčšina už aktualizuje zariadenia strednej triedy, LG ešte len zverejnilo plán aktualizácií na Android 11. Niekto by sa mal učiť od Samsungu.

Xiaomi už taktiež aktualizuje zariadenia strednej triedy. Na rad prišiel Poco X3, ktorý koncom minulého roka zahviezdil skvelým pomerom ceny a výkonu.

 

15.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+