MojAndroid

Sammobile hlási, že cez víkend Samsung Galaxy A40 začal dostávať aktualizáciu na Android 11 v Nemecku. Okrem Androidu 11 už tradične prináša aj novú verziu One UI, konkrétne 3.0. Okrem toho prináša so sebou aj marcovú bezpečnostnú aktualizáciu.

Samsung Galaxy A40 dostáva aktualizáciu na Android 11
Samsung Galaxy A40 | Zdroj: Redakcia MôjAndroid.sk

Pozrite aj:

Samsung Galaxy A40: Vyberáme zaujímavé príslušenstvo
Ako fotí smartfón Samsung Galaxy A40? | FOTOmánia

Samsung Galaxy A40 dostáva Android 11

Najväčšími zmenami, na ktoré sa môžu majitelia tešiť je práve spomínaný One UI 3.0, ktorý obmieňa niektoré dizajnové prvky. Potom sú tu už tradičné zmeny, ktoré prináša Android 11 – bublinové upozornenia pre správy, spojené widgety pre multimédiá, drobné úpravy v paneli upozornení (upozornenia pre konverzácie majú teraz svoje špeciálne miesto), nové menu vypnutia zariadenia a iné.

Špeciálne pre Samsung Galaxy A40 by mal firmvér obsahovať aj zlepšenie automatického zaostraovania, viac možností uzamknutej obrazovky a Always On displeja, nové rutiny Bixby a iné. Firmvér má označenie A405FNXXU3CUC2 a je zatiaľ je dostupný len v Nemecku. Čoskoro by v najbližších dňoch až týždňoch mal byť k dispozícii aj na Slovensku.

Ak ste majiteľom tohto zariadenia, môžete časom kontrolovať prípadnú dostupnosť aktualizácie v Nastaveniach – Softvérové aktualizácie.

Konkurencia

Aj konkurencia sa snaží a naplno aktualizuje, aj keď nie v takom rýchlom tempe ako Samsung. Nedávno sme písali o Motorole, ktorá už aktualizovala niekoľko modelov na Android 11.

LG ešte len oznámilo plán aktualizácií na Android 11. No vyzerá to biedne.

Xiaomi nedávno aktualizovalo svoj skvelý a dostupný Poco X3 na Android 11.

23.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+