MojAndroid

Okrem modelu Samsung Galaxy A50s dostáva update na Android 10, spolu s vylepšenou verziou nadstavby One UI 2.0 aj ďalšie zariadenie. Reč je o smartfóne Galaxy A30 a aktualizácia by mala byť momentálne dostupná v Indii.

Aktualizácia je dostupná v Indii

Dostupnosť aktualizácie v iných častiach sveta takmer vždy naznačuje tomu, že má namierené za krátky čas aj do nášho regiónu. Aktualizované na najnovší Android 10 sú hneď viaceré modely, pričom prevažná väčšina z nich pochádza práve z modelového radu Samsung Galaxy A.

galaxy-a30

Patrí sem však napríklad aj skladací Samsung Galaxy Fold, ktorý taktiež očakáva update v najbližšej dobe. Vráťme sa však k Samsungu Galaxy A30. Aktualizácia má veľkosť 1,4 GB, pričom označenie firmvéru je A305FDDU4BTB3. Okrem čerstvej verzie Androidu so sebou prináša aj najnovšiu, februárovú bezpečnostnú záplatu.

Prítomné sú funkcie z čistého Androidu 10

Používatelia sa môžu tešiť aj na nové funkcie, ktoré pochádzajú nielen z Androidu 10, ale majú pôvod aj v aktualizovanej nadstavbe One UI 2.0. Podľa webu SamMobile však chýba integrovaný nahrávač obrazovky. Vymoženosti ako globálny tmavý režim pre používateľské prostredie, navigovanie gestami, vylepšená funkcia Digital Wellbeing či pokročilé odomykanie tvárou, sú však našťastie samozrejmosťou.

Nainštalovať update je možné aj manuálne

Ako určite mnohí z vás vedia, aktualizáciu môžete vyhľadať manuálne v nastaveniach vášho smartfónu. Ostatní budú musieť počkať, kým ich telefón nevyzve na update sám od seba. Pre pokročilejších používateľov existuje aj možnosť inštalácie softvérovej aktualizácie cez počítač. Najnovší firmvér nájdete na tomto odkaze.

Náš tip
Samsung Galaxy S10 vs S10+ vs S20 vs S20+ | Porovnanie

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+