MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá a pripojenie | Má všetko, vrátane LTE

Pokiaľ hľadáte zariadenie s naozaj rôznorodými možnosťami pripojenia, Samsung Galaxy A3 2017 vás nesklame. Okrem klasického pripojenia Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac ponúka aj Bluetooth 4.2, NFC, GPS a GLONASS. Prítomné sú aj LTE siete (s podporou 800 MHz pásma), ktoré ponúkajú rýchlosť 300 Mbps (download) a 50 Mbps (upload). Podobne ako Samsung Galaxy A5 2017, aj menší z modelov ponúka už nový konektor USB-C na káblové pripojenie.

Samsung-Galaxy-A3-2017-2

Samsung Galaxy A3 2017 nie je zariadením určeným na prezeranie filmov či seriálov. Má pomerne malý displej a (iba) HD rozlíšenie, no na príležitostné vzhliadnutie videa vám poslúži dobre. Lepšie si rozumie s hudbou, ktorú dokáže prehrať cez hlasný reproduktor alebo cez klasický 3,5 mm audio jack, ktorého výstup je dostatočne kvalitný. Pri videách alebo hlasových nahrávkach, ktoré budete nahrávať, vás zas poteší sekundárny mikrofón, ktorý dokáže pri nahrávaní zvuku eliminovať šum.

Fotoaparát | Nemá sa za čo hanbiť

Väčší z dvojice Galaxy A smartfónov z tohto roka ponúka dvojicu 16 Mpix fotoaparátov. V prípade menšieho modelu Samsung Galaxy A3 2017 má hlavný fotoaparát nižšie rozlíšenie, 13 megapixelov, a predná kamera ponúka dokonca “len” 8 Mpix rozlíšenie. Aj napriek tomu hodnotíme výstup z fotoaparátu ako naozaj kvalitný.

Samsung-Galaxy-A3-2017-1

Aj v tomto prípade je k dispozícii akýsi profesionálny režim, ktorý však nedovoľuje upraviť čas uzávierky. Nechýba ani niekoľko filtrov a doplnkov, ktorými môžete upraviť vaše zábery. Hoci nemá snímač optickú stabilizáciu, video nahráva v dostačujúcej kvalite. Maximálne rozlíšenie je 1080p pri 30 FPS. Okrem iného ponúka fotoaparát aj LED blesk a pomerne presný autofokus. Ukážky fotografií v plnom rozlíšení nájdete na tomto odkaze.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
17.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+