MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Operačný systém | Nový nádych

Operačný systém Android 6.0.1 v tomto zariadení prináša nový dizajn aj funkcie. Tie sú väčšinou praktické a aj väčšina predinštalovaných aplikácií stojí naozaj za to. Samozrejme, že sa nájdu aj tituly, ktoré radšej nahradíte aplikáciami z obchodu Play, no my sme túto potrebu počas testovania nemali.

Páči sa nám nový dizajn prostredia, aj keď má niekoľko nelogických usporiadaní, najmä v nastaveniach. Na tie by ste si ale mali za pár dní zvyknúť. Inak bol systém vcelku svižný a len občasne sa stalo, že sme museli niekoľko sekúnd počkať na spustenie aplikácie.

Samsung Galaxy A3 2017 tiež prináša nový Samsung Cloud a nechýba ani silná integrácia vlastnej zálohovacej služby Samsung konto. To vám po prihlásení sa cez e-mailovú adresu ponúka zálohu zoznamu nainštalovaných aplikácií, ale aj zálohu kontaktov, či pozadia plochy a zamknutej obrazovky.

Zaujímavou je aj aplikácia Samsung Members, kde nájdete aktuálne informácie pre majiteľov Samsung zariadení a centrum pomoci, ak so svojim zariadením máte nejaký problém. Samozrejmosťou je aj prítomnosť aplikácie Samsung Health, kde si môžete merať a vyhodnocovať svoju fitness aktivitu.

Praktickým je aj Zabezpečený priečinok, v ktorom si môžete uložiť citlivé dáta a zamknúť ich odtlačkom prsta. Okrem toho takto môžete zabezpečiť aj niektoré aplikácie. V neposlednom rade majú používatelia k dispozícii aplikáciu Samsung Themes, ktorými si môžu zmeniť kompletný vzhľad systému. A Samsung nezabudol ani na režim dvoch okien, ktorý aktivujete dlhším podržaním tlačidla multitaskingu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
17.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+