MojAndroid

Prednosti smartfónu Samsung Galaxy A21s sú úplne niekde inde ako v kvalitnom fotoaparáte. Nasvedčuje tomu už jeho predajná cena, ktorá je nižšia ako dve stovky. Napriek tomu ponúka 4 snímače na zadnej strane, ku ktorým sa pridáva selfie fotoaparát v displeji.

Samsung Galaxy A21s: Parametre fotoaparátu

Hlavný snímač 48 MP, f/2.0, PDAF
Ultra-širokouhlý objektív 8 MP, f/2.2
Makro objektív 2 MP, f/2.4
Snímač hĺbky 2 MP, f/2.4
Selfie fotoaparát 13 MP, f/2.2

Samsung, ale aj iní výrobcovia, sa pri lacnejších modeloch riadia heslom “Čím viac fotoaparátov, tým viac Adidas”. Z tejto štvorice sú použiteľné maximálne dva. Makro fotografie s rozlíšením dva megapixely nezaujmú nikoho, rovnako ani to, že objektív nedokáže zaostrovať.

Snímač hĺbky tiež nie je vôbec potrebný, rozmazať pozadie softvér dokáže aj bez neho. Stačí sa pozrieť napríklad na smartfóny Google Pixel.

Zo štyroch snímačov sú použiteľné dva

Akýmsi zlatým štandardom začal byť ultra-širokouhlý snímač, ktorý nesmie chýbať ani tu. Rozlíšenie 8 megapixelov je podpriemerné a zázraky od neho nečakajte. Za dobrého svetla sa sem-tam podarí pekná fotka, v noci absolútne nemá význam fotiť širokouhlo, ak vám aspoň trochu záleží na kvalite.

Hlavný snímač s rozlíšením 48 megapixelov je na tom podstatne lepšie. Snímky vytvára v rozlíšení 12 MP, a to spojením štyroch pixelov do jedného. Priaznivý efekt to má najmä v noci, kedy dokáže na väčšie pixely dopadnúť viac svetla, čím sú fotky svetlejšie. K tomu by sa ešte hodila optická stabilizácia obrazu, no tá tu nie je.

Samsung Galaxy A21s: Kvalita fotografií zodpovedá cene

Kvalita fotografií plne zodpovedá triede zariadenia. Cez deň sú celkom pekné, so slušnými farbami a solídnymi detailami. V noci prichádza šum, rozostrenie a podobne. Celkom dobre poslúži špeciálny nočný režim, ktorý dokáže nočnú fotku celkom dobre vylepšiť.

Aplikácia fotoaparátu je už stará známa, akú ju poznáme z iných zariadení od Samsungu. A spracovaná je veľmi dobre. Všetky funkcie sú na dosah takmer okamžite, optimalizácia je tiež zvládnutá veľmi dobre. A nechýba tu ani profesionálny režim, v ktorom si môžete manuálne nastaviť zaostrovanie, čas uzávierky či ISO.

Selfie fotoaparát ponúka rozlíšenie 13 megapixelov a svetelnosť f/2.2. Cez deň z neho dokážete dostať celkom podarené fotografie, len pozor na presvetlené pozadie. Dynamický rozsah je už tradične pri selfie snímačoch slabší. S ubúdajúcim svetlom ide kvalita snímok rapídne dole.

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

Nie ste majiteľom smartfónu Samsung Galaxy A21s? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

13.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+