MojAndroid

Samsung je v aktualizáciách svojich telefónov na najnovší operačný systém Android 13 extrémne aktívny. Ostatným výrobcom ukazuje, ako by sa to malo robiť. Nielenže ponúka najdlhšiu softvérovú podporu na trhu, ale aktualizácie prichádzajú aj pomerne rýchlo. Najnovším prírastkom s aktuálnym Androidom je Samsung Galaxy A13, informoval portál Sammobile.

Samsung Galaxy A13 s aktualizáciou na Android 13 a One UI 5

Dobrou správou je, že výrobca nezabúda ani na cenovo dostupné modely. Samozrejme, ako prvé boli aktualizované vlajkové lode, no teraz je čas aj na ďalšie zariadenia. Samsung Galaxy A13 bol oficiálne predstavený v decembri 2021 so systémom Android 11.

Samsung Galaxy A13 | Zdroj: GSMArena.com

V júni tohto roka dostal aktualizáciu na Android 12 a teraz dostáva najnovší Android 13 s nadstavbou One UI 5. Firmvér má označenie A136BXXU2BVK3, a zároveň obsahuje aj novembrovú bezpečnostnú aktualizáciu. Zdroj uvádza, že aktualizácia by už mala byť dostupná aj na Slovensku. Ak ste ju už dostali aj vy, nezabudnite nás o tom informovať v komentároch pod týmto článkom.

Smartfón by vás mal o dostupnosti aktualizácie informovať automaticky. Ak sa tak nestane, môžete vojsť do nastavení a vyhľadať ju manuálne.

Aktualizuje aj konkurencia

Samsung je síce najaktívnejším výrobcom Android smartfónov v procese aktualizácií, no to neznamená, že Android 13 nedostávajú aj telefóny iných značiek. V prvom rade samozrejme vlajkové lode. Na najnovšom systéme už beží napríklad vivo X80 ProXiaomi 12 Pro či Realme GT 2 Pro. Takisto aj vlajkové modely od Sony a ďalšie.

Náš tip
NAY Android Roka 2022: Hlasujte za najlepšie Androidy a vyhrajte množstvo cien!
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
5.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+