MojAndroid

Spoločnosť Samsung už v decembri aktualizovala na Android 13 jeden zo svojich najlacnejších smartfónov na trhu Samsung Galaxy A04s. Teraz sa podľa portálu GSMArena dostáva aj na jeho predchodcu Samsung Galaxy A04.

Samsung Galaxy A04 patrí k najlacnejším modelom na trhu

Jeden z najlacnejších smartfónov Samsung Galaxy A04 prišiel na trh v auguste minulého roku so systémom Android 12. Aktualizácia so systémom Android 13 má číslo verzie firmvéru A045FXXU1BWB1 a prináša aj decembrovú bezpečnostnú záplatu. Momentálne je dostupná v Kazachstane, ale čoskoro by sa mala rozšíriť aj do ďalších regiónov.

Samsung Galaxy A04 | Zdroj: GSMArena.com

Systém Android 13 prináša viacero zaujímavých vylepšení. Prináša napríklad nový spôsob prepínania reproduktorov, ktorý využijete pri počúvaní hudobných služieb, ako sú YouTube Music a Spotify. Novinkou je tiež nahrávanie jednej aplikácie namiesto nahrávania celej obrazovky. Súčasťou aktualizácie je aj nadstavba One UI 5.0

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si ju môžete vyhľadať aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred inštaláciou aktualizácie sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity. Zároveň  odporúčame byť pripojený k bezplatnej Wi-Fi, aby ste si ušetrili dáta z mobilného paušálu.

Ako je na tom konkurencia?

Činí sa a spoločnosťj Xiaomi, ktoré tento týždeň aktualizovalo starší model strednej triedy Redmi Note 10 Pro. Najnovšie dostali niektoré staršie Samsungy hernú aktualizáciu. Android 13 dostali aj staršie vlajkové lode od Asusu, Aktualizuje aj Huawei, avšak len svoju nadstavbu EMUI, keďže so samotným Androidom to má v posledných rokoch náročnejšie.

Náš tip
Displeje Google Pixel 7 a 7 Pro majú problém s dotykom
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
19.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+