MojAndroid

Optická stabilizácia obrazu (OIS) je jednou z funkcií, ktorými väčšinou disponujú len vlajkové smartfóny. Juhokórejský výrobca Samsung však tento rok OIS pridal aj do dvoch modelov strednej triedy, ktorá nesie označenie Galaxy A. Podľa portálu GSMArena budúci rok už možno všetky Galaxy A zariadenia ponúknu túto prémiovú funkciu.

OIS sa v nižšej strednej triede často nevidí, Samsung by sa týmto krokom odlíšil od konkurencie

Správa pochádza z reportu z Kórey, nebola však potvrdená ani vyvrátená Samsungom. Nie je teda jasné, či spoločnosť skutočne plánuje tento krok spraviť. Zariadenia Samsung Galaxy A52 a A72, ktoré optickú stabilizáciu ponúkli aj tento rok, patria k prémiovejším v strednej triede a pravdepodobne ich kupujú ľudia, ktorí od svojho smartfónu čakajú trochu viac.

No pri cenovo dostupnejších modeloch ako Galaxy A12 alebo A22 sa počíta každý cent. Je teda otázne, či by táto funkcia presvedčila používateľov vybrať si práve Galaxy smartfón, možno aj na úkor vyššej ceny. V reporte sa uvádza, že snímač s optickou stabilizáciou je o 15 % drahší ako ten bez neho. Celkovú cenu zariadenia to zvýši približne o 3 %.

Samsung Galaxy A72
Samsung Galaxy A72 | Foto: Redakcia

Samsung Galaxy A72

{{shop_name}} od {{product_price}}

Na druhej strane to pre Samsung môže predstavovať konkurenčnú výhodu, napríklad proti Xiaomi. Zariadenia čínskeho výrobcu zvyčajne vyhrávajú vo výške ceny, smartfóny od Samsungu by ich však mohli poraziť v kvalite fotoaparátov. Tak či onak, ako to bude naozaj zistíme až budúci rok.

Náš tip
Samsung Galaxy Buds Pro dostávajú aktualizáciu s niekoľkými zaujímavými funkciami

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+