MojAndroid

Spolu s novými tabletofónmi predstavil Samsung aj nové funkcie systému TouchWiz. Tie sú zatiaľ exkluzívne iba pre najnovšie modely, no ako obyčajne, aj teraz sa postupne dostávajú na aktuálne zariadenia. Netrvalo dlho a výrobca pripravil OTA aktualizáciu pre súčasné vlajkové lode Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge, ktoré dostávajú update s niektorými novými funkciami.

gsmarena_002

Týka sa to špeciálneho menu s aplikáciami, ktoré je možné vysunúť z bočnej strany nového S6 edge+. Táto funkcia teraz prichádza aj na menšie vlajkové lode a zatiaľ si ju môžu vychutnať užívatelia v Južnej Kórei, no už čoskoro by mali nasledovať aj ďalšie miesta vo svete a niektorí užívatelia v Európe už potvrdili možnosť stiahnuť si aktualizáciu s týmito novinkami. Pribudli aj niektoré ďalšie funkcie a novinky vrátane vylepšení užívateľského prostredia či zmenené ikony aplikácií. Hoci majitelia súčasných vlajkových lodí sa tak môžu tešiť na zaujímavé novinky, niektoré časti nového systému predsa len zostávajú špecifické pre nové tabletofóny.

To sa týka napríklad možnosti vytvárať RAW fotografie či používať iné pokročilé funkcie aplikácie s fotoaparátom, ako napríklad ovládanie rýchlosti uzávierky. Pribudla ale možnosť zdieľať video priamo na YouTube, čo bola jedna z nových funkcií prezentovaná priamo na pódiu počas predstavenia nových tabletofónov. Je ale zrejmé, že nie všetky nové funkcie musia byť hneď prístupné aj pre súčasné modely. Môžeme ale predpokladať, že aj tie novinky, ktoré teraz Samsung ponechal exkluzívne pre tabletofóny, sa neskôr dostanú na celý rad zariadení z portfólia spoločnosti.

Zdroj: SamMobile via GSMarena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
22.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+