MojAndroid

Spoločnosť Samsung predstavila najnovšiu verziu chladničky Family Hub pre rok 2020. Tá ponúka inteligentné funkcie, ktoré zjednodušia a zautomatizujú nakupovanie potravín, prípravu jedla a dokonalo sa prispôsobí používateľom. Termín uvedenia na slovenský trh a tiež cena zatiaľ nie sú stanovené.

„V uplynulých piatich rokoch od predstavenia prvej verzie Family Hub sme používateľom ponúkli celý rad inovácií, ktoré zodpovedajú každodennému životu súčasných moderných a zamestnaných rodín,“ uviedol John Herrington, hlavný viceprezident a generálny riaditeľ oddelenia domácich spotrebičov spoločnosti Samsung Electronics America. „Najnovšia verzia Family Hub týchto inovácií prináša doposiaľ najviac. Do domácností sa s ňou dostanú personalizované inteligentné funkcie, vďaka ktorým budú k sebe rodiny bližšie.“ 

Najnovšia verzia chladničky Family Hub je jednoduchá, ale zároveň prepracovaná a moderná. Výrobcovia vychádzali z predchádzajúcich skúseností a reakcií používateľov a novú verziu vybavili funkciami, o ktoré zákazníci prejavili záujem. Vo vnútornom priestore chladničky sa nachádzajú kamery s umelou inteligenciou, vo výbave nechýba systém inteligentného plánovania nákupov ani recepty na mieru jednotlivým používateľom.

Inteligentná a personalizovaná chladnička 

Nová verzia chladničiek Family Hub je viac personalizovaná. Proces prípravy jedla je prispôsobený na mieru majiteľovi – aplikácia Smart Recipes odporučí recepty podľa jeho chuti, chladnička navrhuje týždenný jedálniček podľa toho, aké potraviny v sebe práve má a podľa aktuálnej situácie vie zostaviť aj nákupný zoznam. 

Vnútorný priestor monitoruje osvedčený kamerový systém View Inside, avšak v novej podobe s úplne novou inteligentnou technológiou rozpoznávania obrazu. Vďaka nej kamery automaticky preskúmajú jednotlivé potraviny v chladničke, zistia, o aké produkty ide a posielajú majiteľovi hlásenie, čo v chladničke pribudlo alebo ubudlo. Taktiež aplikácia Meal Planner je inteligentnejšia než predtým – funkcia Quick Plan ponúkne recepty na celý týždeň po jedinom kliknutí. 

samsung family hub chladnicka

O ďalšiu novú inteligentnú funkciu Family Hub sa postarala startupová firma Whisk, zameraná na využívanie umelej inteligencie vo varení – tá sa nedávno stala súčasťou platformy Samsung NEXT. Technológia Whisk umožňuje naplánovať veľkú hostinu (alebo až týždenný jedálny lístok) podľa toho, koľko čakáte hostí. Automaticky upraví recepty a pripraví nákupné zoznamy s potravinami, ktoré k príprave potrebujete. 

Zdieľanie médií

Vďaka aplikácii Family Board môže rodina na virtuálnej nástenke zdieľať svoju obľúbenú hudbu či fotografie. Nová verzia Family Board podporuje už aj video – záznamy je možné na chladničku posielať priamo zo smartfónu.

Funkcia SmartView sa dočkala aktualizácie, vďaka ktorej je možné na chladničke zobraziť obsah s pripojeného televízora alebo smartfónu značky Samsung. Možné je tiež prehrávanie hudby.

Ovládanie inteligentnej domácnosti pomocou SmartThings

Ovládanie inteligentnej domácnosti má chladnička v malíčku. Najnovšie totiž môžete v domácom prostredí sledovať a ovládať viac ako 1000 produktov kompatibilných so štandardom SmartThings – zapínať a vypínať svetlá, sledovať, kto zvoní pri dverách, nastavovať teplotu v jednotlivých miestnostiach alebo zamykať vchodové dvere. Nový widget SmartThings Video umožňuje sledovať naraz obraz z niekoľkých bezpečnostných kamier. Z pohodlia kuchyne tak máte prehľad o celom dome či byte. 

Nové softvérové funkcie Family Hub budú k dispozícii na jar. Ďalšie informácie o chladničke alebo ďalších domácich spotrebičoch sú k dispozícii na stránkach http://www.samsung.com

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+