MojAndroid

V Las Vegas mala spoločnosť Samsung druhú tlačovú konferenciu, na ktorej predstavila novú generáciu svojho Exynos procesora. Pomenovaný je ako Exynos5 Octa a novinkou v tomto SoC je až 8 jadier ARM, ktoré sú pomenované ako big.LITTLE. Ako všetky predstavené procesory, aj Exynos5 Octa prináša vyšší výkon a nižšiu energetickú náročnosť.

Jadrá v Exynos5 procesore sú rozložené do dvoch štvoríc. Niektoré z jadier pracujú ako hlavné jadrá a spracovávajú hlavné akcie a ostatné jadrá pracujú na menej náročných procesoch. Všetky jadrá sú vyrobené 28 nm procesom, čo zaručuje ich nízku energetickú spotrebu. Na druhej strane poskytuje tento procesor výborný výkon, takže môžme predpokladať jeho použitie v najnovších high-end zariadeniach od spoločnosti Samsung. Mohlo by ísť o Galaxy S4 a o Note tretej generácie. Samsung o svojom novom procesore a jeho využití na CES 2013 viac neprezradil, uvidíme teda, kde sa nakoniec tento procesor objaví. O novinkách vás budeme samozrejme informovať.

Zdroj: AndroidAuthority

9.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+