MojAndroid

Spoločnosť Samsung každoročne prináša niekoľko druhov zariadení, medzi ktoré patria napríklad televízory, smartfóny či smart hodinky. Práve o posledných menovaných sa budeme teraz baviť. Samsung totiž prichádza s dlho očakávaným čipsetom vyrobeným 3 nm technológiou, s názvom Exynos W1000, informuje SamMobile.

Pred pár dňami sme sa dozvedeli, že spoločnosť chystá odhalenie svojich najnovších smart hodiniek, ktoré ponesú názov Galaxy Watch Ultra a Galaxy Watch 7. Práve tie budú priekopníkom v tom, že budú mať zabudovaný najnovší čipset spoločnosti. Ten dostal označenie Exynos W1000 a je označovaný za najpokročilejší vo svojej triede.

Na jeho výrobu použili 3 nm proces

Podľa dostupných informácií má CPU s piatimi jadrami, pričom jedno je Cortex-A78 a ďalšie štyri sú Cortex-A55. Hlavným cieľom Samsungu bolo zrýchliť všetky procesy tak, aby hodinky pôsobili mimoriadne plynulo. Informácie hovoria o tom, že sa výkon jedného jadra zvýši oproti predchádzajúcej generácii až o 3,4-krát, pričom výkon viacerých jadier narastie 3,7-násobne.

Technológia využíva Mali-G68 MP2 GPU, ktorý dokáže poháňať displeje s rozlíšením až 640 x 640 pixelov. Práve preto je ideálny do smart hodiniek, ktoré využívajú práve takéto menšie displeje. Potešia sa aj fanúšikovia hudby či iných médií. Čipset totiž dokáže ukladať súbory do svojej pamäte, konkrétne dostal 32 GB úložisko. To využijú napríklad bežci, ktorí si môžu do hodiniek nahrať hudbu a pri behu nemusia so sebou ťahať smartfón.

Nový čip dostanú pripravované smart hodinky Galaxy Watch 7 a Ultra
Nový čipset dostanú pripravované smart hodinky Galaxy Watch 7 a Ultra | Zdroj: Samsung

Samsung v novej technológii použil aj vylepšený typ chladenia a ventilovania, čo bude mať priaznivé účinky proti prehrievaniu zariadení aj pri náročnejšom využívaní. Okrem toho nový Exynos W1000 podporuje aj 2.5D Always On Displej, ktorý bude lepšie spolupracovať s novými dizajnami ciferníkov. Nechýba ani podpora 4G LTE, Bluetooth, Wi-Fi, GPS a NFC pre bezkontaktné platby.

Náš tip
NFC nemusí slúžiť len na bezkontaktné platby. Jeho možnosti sú oveľa širšie
3.7.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+