MojAndroid

Samsung chce využiť situáciu, ktorá na trhu so smartfónmi vznikla kvôli značnému oslabeniu čínskej spoločnosti Huawei v dôsledku amerických sankcií. Ako informuje portál AndroidAuthority, juhokórejský gigant aktívne hľadá nových odberateľov pre svoje čipy Exynos.

V základe nejde o úplne novú situáciu. Po procesoroch Exynos 980 a Exynos 880 pre svoje smartfóny nedávno siahla spoločnosť Vivo, ktorá v tom bude pokračovať aj naďalej. Zaujímavé je ale pozadie najnovších plánov.

Samsung chce na svoju stranu ako odberateľov získať významných čínskych výrobcov Oppo a Xiaomi. Svoje procesory by im mal dodávať počas roka 2021, pričom objaviť by sa mali v niektorých cenovo dostupných modeloch.

Malá marža pri internom použití

Dostupné zdroje dokonca uvádzajú, že Samsung tieto plány berie veľmi seriózne. Spoločnosť dokonca začala znižovať dodávky čipov Exynos pre vlastnú spotrebu v produktoch s logom Samsung. Dôvodom v pozadí tohto kroku sú, ako inak, peniaze.

V prípade vlastnej spotreby čipov Exynos je vraj dosahovaná len veľmi nízka marža. K podstatne lepší číslam sa spoločnosť dostane v prípade, ak svoje čipy bude ako dodávateľ predávať ďalším výrobcom smartfónov. Práve preto má veľký záujem o získanie veľmi solventných klientov, ktorí budú pravidelne odoberať značné objemy.

Férová ponuka

Xiaomi a Oppo na druhej strane potrebujú posilniť svoju produkciu smartfónov v dôsledku spomínaného oslabenia spoločnosti Huawei. Cenová ponuka zo strany Samsungu má byť z pohľadu súčasného trhu pre prípadných odberateľov nastavená férovo.

Samsung informácie o nových plánoch s dodávkami čipov Exynos odmietol komentovať. Hovorca spoločnosti uviedol len toľko, že k záležitostiam, ktoré sa týkajú zákazníkov, sa vyjadrovať nebude.

Náš tip
Exynos 1080 je nový procesor od Samsungu, poráža Snapdragon 865+ v AnTuTu
3.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+