MojAndroid

Na trhu s mobilnými zariadeniami je situácia s procesormi jasná. Vyskytujú sa tu iba traja veľký výrobcovia, ktorí sú schopní rovnocennej konkurencie. Ide o Samsung (Exynos procesory), Qualcomm (Snapdragon) a MediaTek. Ako v každom biznise, aj tu platí, že konkurenti medzi sebou vedú pomerne ostrý boj a snažia sa presvedčiť čo najviac spoločností, aby používali práve ich čipy. V poslednej dobe sa to najviac darí Samsungu, ktorý podľa najnovších dohadov presvedčil na používanie ich čipu spoločnosti Meizu a Lenovo.

Náš tip
TESTUJEME Lenovo Vibe X3 – pýtajte sa, čo vás zaujíma

Tie by mali vyrobiť zariadenie s procesorom Exynos 8870. Ten nepatrí na špičku portfólia, avšak ide o len o niečo menej výkonnejšiu verziu procesora Exynos 8890, ktorý vo svojej ďalšej vlajkovej lodi plánuje použiť aj sám Samsung. Doteraz nie sú známe žiadne špecifikácie týchto procesorov, no počítame s tým, že pôjde o 8-jadrové čipy s dostatočne vysokým taktom a nízkou spotrebou energie. Uvidíme, či sa nakoniec Samsung s konkurentmi dohodne a či Lenovo alebo Meizu vložia nový Exynos 8870 do svojej ďalšej vlajkovej lode alebo iba do iného high-end smartfónu. Túto oblasť však budeme aj naďalej sledovať.

Zdroj: PocketNow

31.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+