MojAndroid

Spoločnosť Samsung sa znovu prezentovala na poli výroby procesorov pre mobilné zariadenia. Pripravila čip Exynos 7570, ktorý je vyrobený modernou 14nm technológiou. Ide ale o menej výkonný čip, ktorý bude určený pre dostupnejšie zariadenia. Aj tie ale budú môcť čerpať všetky výhody, ktoré táto technológia prináša.

exynos 7570

Čip ale nebude určený iba pre menej výkonné smartfóny, ale aj pre zariadenia internetu vecí. Má totiž zabudované pripojenie k Wi-Fi, Bluetooth aj GPS, takže ho uvidíme aj v mnohých iných inteligentných zariadeniach.

Predchodcom tohto čipu boli procesory vyrobené 28nm technológiou. Samsung predpokladá, že novinka ponúkne o 70 % väčší výkon pri o 30 % nižšej spotrebe energie. To sú skutočne atraktívne čísla a výrobcovia dostupných smartfónov a inteligentných zariadení to určite ocenia. Procesor bude mať štyri jadrá A53, no zatiaľ nepoznáme ich frekvenciu. Okrem toho nemáme k dispozícii ani detaily o grafickom čipe, no vieme iba to, že nebude podporovať rozlíšenie vyššie ako 1280 x 800 pixelov.

Zdroj: Samsung Newsroom via Android Police

31.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+