MojAndroid

Samsung testoval svoj 5G modem pre mobilné zariadenia za zatvorenými dverami na začiatku tohto roka na udalosti CES 2018, ale nepovedal, kedy bude skutočne dostupný pre masový trh. Spoločnosť Samsung nedávno oznámila, že Exynos Modem 5100 je prvým 5G modemom na svete, ktorý je plne v súlade s normami 3GPP (3rd Generation Partnership Project).

Skvelý modem s novými, ale aj starými technológiami

Modem Exynos 5100 je postavený na 10nm výrobnej technológii a podporuje aj staršie technológie rádiového prístupu. Ako Samsung uviedol, 5G modem podporuje spektrá sub-6GHz a mmWave, ktoré vyhovujú štandardom 3GPP, rovnako tak staršie siete, ako 2G GSM / CDMA, 3G WCDMA, TD-SCDMA, HSPA a 4G LTE. Modem je údajne schopný downlink rýchlosti až do 2 Gbps v nastavení 5G pod 6 GHz a až 6 Gbps v nastavení mmWave. Táto rýchlosť prevyšuje viac ako päťnásobne svojho predchodcu. Exynos 5100 bude zákazníkom k dispozícii do konca roka 2018. Nedávne oznámenie pravdepodobne zabezpečí rýchlejší vývoj a komercializáciu 5G zariadení.

16.8.2018
Zdroj: Phone Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+