MojAndroid

Samsung sa pohráva s myšlienkou telefónu s vysúvacím displejom. Naznačujú to nové patenty a rendery, ktoré ukázali LetsGoDigital a Android Authority. Môže to byť evolúcia v displejoch, ktorá príde ako nástupca ohybných displejov?

Samsung sa pohráva s myšlienkou vysúvacieho displeja

Samsung sa pohráva s myšlienkou mobilu s vysúvacím displejom

Zaujímavé na tom renderi je aj umiestnenie reproduktorov, ktoré má vytvárať rezonančnú komoru. Smartfón sa má skladať z dvoch oddelených častí, ktoré bude spolu držať len rám. Hardvérové komponenty ako reproduktor, mikrofón, fotoaparáty a iné senzory sa budú nachádzať medzi týmito panelmi. Spomínané časti však vystúpia spolu s displejom, ak to budete potrebovať.

Spomínaná rezonančná komora vytvorí priestor pre lepšiu ozvenu a hlučnosť, niečo podobné sme zažili pri recenzií LG G7 pár rokov dozadu. Podľa patentu by mal byť displej polymérový, teda pravdepodobne rovnaký, ako pri Samsungu Galaxy Z Fold 2. Pri tomto dizajne s jemným ohybom by možno bolo možné vymeniť ho aj za sklo.

Zaujímavým dizajnovým prvkom v patente je aj použitie hranatého rámu, na vzor nových iPhonov 12. Plánuje Samsung prevziať inšpiráciu od Apple a začať používať hranatý dizajn? Od oblých tvarov displeja už upustil pri Galaxy Note 20 a S20 FE.

Nakoniec treba dodať, že je to len zaujímavý patent, ktorý nikdy nemusí uzrieť svetlo sveta. Neexistuje žiadna záruka toho, že Samsung skutočne vyrobí takýto smartfón. Môžme sa na to dívať aspoň ako možný krok v evolúcii displejov.

Náš tip
Akcia: Platené Android aplikácie a hry sú teraz úplne zadarmo

21.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+