MojAndroid

Túto možnosť doteraz mali len najaktuálnejšie vlajkové lode kórejského výrobcu, Galaxy S9 a S9+. Spoločnosť teraz prichádza s novou aktualizáciou nadstavby Samsung Experience, ktorá povolí otáčanie domovskej obrazovky aj minuloročným modelom S8, S8+ a Note 8.

Teraz, keď Samsung Experience túto funkciu obsahuje, používatelia môžu jednoducho nastaviť otočenie obrazovky. Pokiaľ ste teda v aplikácii alebo hre, ktorá vyžaduje otočenie telefónu na šírku a vrátite sa domov, vaša domovská obrazovka bude po novom taktiež otočená. Prispôsobí sa poslednej použitej aplikácii.

Náš tip
Samsung Galaxy S9 sa nepredáva tak dobre, ako sa očakávalo

Samsung funkciu uvoľňuje postupne

Funkcia ešte nie je dostupná pre všetky tieto zariadenia. Samsung ju pravdepodobne uvoľňuje postupne, po vlnách. Ďalšou možnosťou je, že spoločnosť túto funkciu stále testuje na menšom množstve zariadení a očakáva od používateľov nejaké feedbacky. Otáčanie domovskej obrazovky bude pravdepodobne dostupné aj pre nadchádzajúci Samsung Galaxy Note 9, ktorý bude prvým smartfónom výrobcu s predinštalovaným Androidom 8.1 Oreo.

 

Pokiaľ chcete vedieť či je funkcia dostupná aj na vaše zariadenie, stačí otvoriť nastavenia domovskej obrazovky. Pokiaľ tam nájdete možnosť “portrétový mód”, funkciu môžete používať aj na svojom smartfóne. Ak ju tam nemáte, nezostáva vám nič iné, než čakať na aktualizáciu.

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
9.7.2018
Zdroj: sammobile.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+