MojAndroid

Len nedávno unikli prvé screenshoty toho, ako má vyzerať najnovšia verzia nadstavby od Samsungu. Experience 10 naozaj potvrdzuje prísľuby veľkých zmien. Už teraz sa môžete pozrieť na to, ako jej prostredie vyzerá. Zdá sa, že aj Experience sa nesie v trende tmavých tém, čo však rozhodne nie je na škodu.

Všetko je tmavé, no nemusí to tak byť

Samsung Experience 10 sa rozhodol staviť na trend tmavej témy. Notifikácie sa zmenili, teraz sú tak tmavšie a prehľadnejšie, zatiaľ sa Rýchle nastavenia sa roztiahli na celú obrazovku. Zmenou si prešiel aj Always On Display, ktorý vyzerá približne rovnako, no upozornenia sú odteraz farebné.

Čo sa týka nastavení, Dark Theme mení väčšinu bielych kariet na sivé. Ďalej pribudlo aj niekoľko praktických gest. Aktualizácia sa dotkla aj pera S Pen, hoci zatiaľ celkom nevýrazne. V budúcnosti by mala prísť napríklad tmavá téma pre poznámkový blok. Tá sa doposiaľ dotkla iba nastavení inteligentného pera.

Fotoaparát, Správy a E-mail

Nová nadstavba Experience 10 prinesie do Samsungov aj skrášlenie niekoľkých systémových aplikácií. Prvou z nich je fotoaparát. Mnohé z funkcií sa presunuli do dolnej časti prostredia. Sľúbené je aj vylepšenie kvality AR Emojis. Objavilo sa aj nové tlačidlo zoomu, no potrebuje ešte nejaké to zdokonalenie.

Správy sú odteraz po vzore ostatných čierne, notifikácie na uzamknutej obrazovke v štýle zaoblenej karty. Funkcie sú podobné predošlej verzii Experience 9, len možnosti kontaktu sa presunuli naspodok.

Vstavaná aplikácia na maily od Samsungu sa takisto otvorila zmene a podporuje novú tmavú tému. Inak sa jej nedotkli žiadne výrazné zmeny.

Kalendár, Hodiny, Pripomienky a Kontakty

Aplikácia Kalendára sa veľmi nezmenila. Na jej vrchu sa odteraz týči veľký nápis hovoriaci mesiac a rok. Inak ale všetky udalosti a ostatné fungujú presne tak, ako fungovali doteraz. Hodiny dostali plne čierny vzhľad. Takisto bude pri budíkoch vždy napísané, koľko času zostáva do zvonenia toho najbližšieho.

Bixby Pripomienky dostali (na rozdiel od ostatných systémových aplikácií) fialovú namiesto modrej farby prvkov. Oproti staršej verzii sa toho ale veľa nezmenilo, pripomienky sa zobrazujú s presným časom, miestom a dátumom. Kontakty majú zase mierne problémy, no už teraz podporujú tmavú tému a štýl kariet po vzore celého Samsung Experience 10.

Práve táto aktualizácia je jednou z tých najväčších a prináša prevratné zmeny. Po doladení menších nezrovnalostí bude určite Experience 10 jednou z najlepších nadstavieb.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Takto vyzerá Android Pie na Samsungu Galaxy S9+
Náš tip
Nová verzia Samsung prehliadača je rýchlejšia a bezpečnejšia
11.10.2018
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+