MojAndroid

V zakrivených displejoch je kórejská spoločnosť jednoznačnou jednotkou. Prvým modelom, so zakriveným displejom bol Samsung Galaxy Note Edge. Ten ponúkol veľký, 5,7 palcový displej, ktorý bol zahnutý z jednej strany. Navyše, jeho výrobné kapacity boli značne limitované. Nasledovali modely ako Galaxy S6 Edge, S6 Edge+, S7 Edge a ďalšie. Tie mali displej zakrivený po oboch stranách, no už nie tak výrazne, ako Note Edge. Od týchto časov má každá vlajková loď Samsungu zakrivený displej.

Náš tip
Samsung Galaxy S7 a S7 edge konečne dostávajú Android 8.0 Oreo aj u nás

Funkcia “Edge Screen” umožňuje používateľom pomocou potiahnutia prsta z boku displeja do jeho stredu prístup k obľúbeným funkciám. Nachádza sa na všetkých zariadeniach od Samsungu, ktoré majú zakrivený displej. Táto funkcia ale technicky nevyžaduje prítomnosť zakriveného displeja. Prakticky tak môže fungovať na ktoromkoľvek telefóne s operačným systémom Android. A to sa presne stalo. Člen skupiny XDA Developers s menom alticode portoval túto funkciu a vydal svoju vlastnú edge screen aplikáciu.

Momentálne táto aplikácia podporuje tieto panely:

  • panel aplikácií pre prístup k najpoužívanejším aplikáciám
  • panel kontaktov, kam si môžete uložiť svoje obľúbené kontakty
  • panel rýchlych nástrojov: bluetooth, WiFi, dáta atď.
  • panel so softvérovými tlačidlami
  • panel s kalendárom
  • panel, pomocou ktorého vytvoríte screenshot obrazovky
  • panel s prehliadačom súborov
Samsung Galaxy Note Edge

Vývojár oznámil, že plánuje na implementácii viacerých panelov. Medzi nimi sú napríklad panel s počasím, Google Disk panel, Dropbox a veľa ďalších. Panel sa zobrazí veľmi jednoducho, stačí “svajpnúť”z boku displeja, zakryť ho je zase možné ťuknutím na displej mimo panelu.

Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+