V zakrivených displejoch je kórejská spoločnosť jednoznačnou jednotkou. Prvým modelom, so zakriveným displejom bol Samsung Galaxy Note Edge. Ten ponúkol veľký, 5,7 palcový displej, ktorý bol zahnutý z jednej strany. Navyše, jeho výrobné kapacity boli značne limitované. Nasledovali modely ako Galaxy S6 Edge, S6 Edge+, S7 Edge a ďalšie. Tie mali displej zakrivený po oboch stranách, no už nie tak výrazne, ako Note Edge. Od týchto časov má každá vlajková loď Samsungu zakrivený displej.
[vspr-single_seller product_id="592403"]
Funkcia "Edge Screen" umožňuje používateľom pomocou potiahnutia prsta z boku displeja do jeho stredu prístup k obľúbeným funkciám. Nachádza sa na všetkých zariadeniach od Samsungu, ktoré majú zakrivený displej. Táto funkcia ale technicky nevyžaduje prítomnosť zakriveného displeja. Prakticky tak môže fungovať na ktoromkoľvek telefóne s operačným systémom Android. A to sa presne stalo. Člen skupiny XDA Developers s menom alticode portoval túto funkciu a vydal svoju vlastnú edge screen aplikáciu.
[vspr-single_seller product_id="640568"]
Momentálne táto aplikácia podporuje tieto panely:
- panel aplikácií pre prístup k najpoužívanejším aplikáciám
- panel kontaktov, kam si môžete uložiť svoje obľúbené kontakty
- panel rýchlych nástrojov: bluetooth, WiFi, dáta atď.
- panel so softvérovými tlačidlami
- panel s kalendárom
- panel, pomocou ktorého vytvoríte screenshot obrazovky
- panel s prehliadačom súborov

Vývojár oznámil, že plánuje na implementácii viacerých panelov. Medzi nimi sú napríklad panel s počasím, Google Disk panel, Dropbox a veľa ďalších. Panel sa zobrazí veľmi jednoducho, stačí "svajpnúť"z boku displeja, zakryť ho je zase možné ťuknutím na displej mimo panelu.
[app_badge id="com.sidebar.edgescreen"]





Toto nie je ničím výnimočné. Sidebar apky tu sú už roky. Niektoré Launchery to majú v sebe zabudované, napr. Action Launcher. Autor akurát využil popularitu slova „edge“…
Skúsil som, ale išla hneď preč…
mne sa akurat aktualizuje note 8 :)