MojAndroid

Aký bude trend pre zobrazovacie panely v tomto roku? Nepochybne zmenšovanie rámika! Už v poslednom štvrťroku predstavené Xiaomi Mi Mix prinieslo fascinujúci displej s minimálnymi rámčekmi. Tento týždeň juhokórejská spoločnosť LG predstavila displej s netradičným pomerom strán 18:9, pravdepodobne pre svoju chystanú vlajkovú loď LG G6, a teraz aj Samsung prináša novú generáciu svojich AMOLED panelov.

Nové AMOLED panely od Samsungu prinesú podporu širokého farebného gamutu (DPI-U3) a takisto veľmi tenké rámčeky. Je viac ako pravdepodobné, že takýto panel je chystaný na mieru do nového modelu Samsung Galaxy S8. Propagačné video takisto zobrazuje smartfón, ktorý sa podobá na uniknuté rendery chystanej Galaxy S8 (nemusí ísť o presnú podobu chystaného modelu, ale len o jeho koncept).

Používatelia sa samozrejme môžu tešiť na tradične kvalitné zobrazenie panelov, vysoký jas a výborné pozorovacie uhly. To sú vlastnosti, ktorými sa displeje Samsungu môžu pochváliť už dnes . Rozlíšenie nového panelu nie je zatiaľ známe, špekuluje sa však aj o 4K rozlíšení. Práve takto jemné rozlíšenie môže byť nevyhnutným základom ku kvalitnému zobrazeniu vo virtuálnej realite. Zatiaľ to však vyzerá minimálne tak, že pri nových zobrazovacích paneloch bude hlavným cieľom najmä presnosť, jemnosť, energetická úspornosť a ultra tenké rámčeky.

Zdroj : androidcentral.com

16.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+