MojAndroid

Spoločnosť IHS Markit, ktorá analyzuje dáta na trhu, zistila, že Samsung naďalej ostáva najväčším výrobcom displejov pre smartfóny. Pozíciu si udržal aj vďaka obrovskému nárastu dopytu po flexibilných OLED displejoch. Podľa dát z IHS Markit dokázal kórejský výrobca za globálne predaje LCD a OLED displejov zinkasovať až 13 miliárd dolárov v prvých troch mesiacoch tohto roku. To je medziročný nárast o 35% a treba dodať, že sa jedná len o displeje menšie ako 9 palcov.

Divízia Samsung Display si s podielom 27,2% udržala svoje dominantné postavenie na trhu. Jej príjmy dosiahli až 3,5 miliardy dolárov, z toho 1,1 miliardy tvorili flexibilné OLED displeje, čo je dvojnásobok oproti minulému roku. Samsung môže za to ďakovať hlavne úspechu novej vlajkovej lodi Galaxy S8. Druhé miesto s odstupom obsadila spoločnosť Japan Display s trhovým podielom 17,8%, zatiaľ čo LG Display skončil na treťom mieste. Na štvrtej priečke sa umiestnila čínska BOE Technology Group. Celkový nárast predajov pokladajú analytici za pôsobivý aj kvôli tomu, že prvý štvrťrok býva najslabší.

Zdroj: SamMobile

29.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+