MojAndroid

Spoločnosť Samsung na konferencii Samsung Developer Conference 2019 (SDC19) predstavila svoju víziu novej doby mobilného a prepojeného života. Prostredníctvom skúseností so zariadeniami ponúkla inšpiráciu vývojárom, vedúcim predstaviteľom firiem i spotrebiteľom.

Príležitosti pre vývojárov vďaka platformám pre AI a IoT

V rámci snahy pomôcť zákazníkom objavovať nové spôsoby využitia služby Bixby, aby robili veci rýchlejšie a jednoduchšie, spustila spoločnosť Samsung začiatkom tohto roka platformu Bixby Marketplace. Tá vývojárom umožňuje ponúknuť svoje „kapsule“ (t.j. súbor nástrojov pre prístup k vybraným funkciám a častiam aplikácie pomocou hlasového príkazu) miliónom užívateľov služby Bixby. Od roku 2020 sa platforma Bixby Marketplace bude rozširovať, čo vývojárom umožní ponúkať svoje služby na viacerých zariadeniach Samsung.

Spoločnosť Samsung predstavila rozšírené možnosti Bixby Developer Studio, ktoré vývojárom zjednodušia vytváranie nových skúseností na platforme AI a spotrebiteľom zaistí intuitívnejší zážitok:
• Nové Bixby šablóny vývojárom zjednodušujú vytváranie kapsúl vďaka predpripraveným vzorcom
• Vylepšená funkcia Bixby Views vývojárom umožňuje vytvorenie kapsúl s jednoliatym vzhľadom aj na TV, tabletoch, smart hodinkách či chladničkách
Registrácia kapsúl vývojármi prebieha v rámci kategórií prirodzeného jazyka.
Keď používatelia požiadajú Bixbyho o pomoc, navrhne kapsulu, ktorá im pomôže dostať sa rýchlejšie k tomu, čo požadujú. A to bez toho, aby pritom museli zmieniť presný názov kapsule.

Stále viac zákazníkov zisťuje, ako im môžu prirodzene prepojené zariadenia a služby zjednodušiť každodenný život. Vývojári môžu škálovať svoje produkty určené pre zariadenia a služby prostredníctvom platformy SmartThings spoločnosti Samsung zameranej na IoT.

Vďaka programu Work as a SmartThings Hub (WASH) sa bude platforma ďalej rozširovať, čo umožní prevádzkovateľom sietí integrovať do svojich zariadení softvér SmartThings Hub.

Inšpiruje vývojárov novými zážitkami naprieč zariadeniami

Rozhranie One UI 2 obsahuje nové funkcie, ktoré užívateľské rozhranie sprehľadňujú. Zjednodušujú prirodzenú interakciu a šetria zrak. V záujme zabezpečenia rovnakých skúseností vývojárov aj užívateľov rozširuje spoločnosť Samsung používanie rozhrania One UI 2 zo smartfónov aj na tablety.

Pre zabezpečenie čo najlepšieho zážitku zo sledovania televízora investuje spoločnosť Samsung taktiež do technológií 8K. Vďaka technológii AI ScaleNet umožnila spoločnosť streamovať vysoko kvalitné videá v rozlíšení 8K aj v sieťach s nižšími prenosovými rýchlosťami. Zároveň predstavila nové nástroje, ktoré vývojárom zjednodušujú priniesť nové zážitky do inteligentných televízorov s operačným systémom Tizen.

Samsung predstavil aj svoju spoluprácu s IBM.

Bezpečnostná platforma postavená na cloude IBM, AI a technológiách 5G

Spolupráca Samsungu a IBM má za úlohu spojiť inovácie spoločnosti IBM v oblasti cloudových riešení s ekosystémami zariadení Samsung Galaxy vrátane tabletov, smartfónov a smart hodiniek Galaxy. Chcú pomôcť zlepšiť pracovné podmienky policajtov, hasičov a ďalších zásahových zložiek prvej reakcie.

Podľa údajov Medzinárodnej organizácie práce dochádza každoročne v dôsledku pracovných úrazov k takmer 3 miliónom úmrtí. Je preto potrebné budovať systémy, ktoré budú sledovať základné zdravotné parametre pracovníkov pôsobiacich v odľahlých lokalitách alebo vo vysoko stresových prostrediach.

Nová platforma postavená na cloudových službách IBM teraz klientom umožní sledovať základné životné funkcie pracovníka vrátane srdcového tepu a fyzickej aktivity. Tým určí, či sa daný pracovník nenachádza v núdzi, a prípadne automaticky privolá pomoc.

Zdieľanie informácií v reálnom čase

Príslušníci zásahových zložiek prvej reakcie vybavení smart hodinkami Samsung Galaxy s biometrickými senzormi a smartfónmi Galaxy s podporou sietí 5G budú môcť napríklad v reálnom čase zdieľať informácie o svojej bezpečnosti a zdravotnom stave. Toto riešenie priebežne sleduje ich životné funkcie a ďalšie kľúčové ukazovatele. Prípadné zmeny v sledovaných parametroch okamžite informujú veliteľa zásahu, že pracovníkovi hrozí nebezpečie v rámci jeho zdravotného stavu.

S využitím tejto novej platformy je možné zariadenie Galaxy s vysokorýchlostným pripojením využiť v masovom meradle prakticky kdekoľvek. Tieto zariadenia je možné upraviť tak, aby odolali aj v náročných prostrediach, s ktorými sa v teréne stretávajú vojaci, pracovníci elektrární, pracovníci záchranných zložiek alebo baníci.

Toto nové riešenie poskytuje v reálnom čase informácie o zdravotnom a situačnom stave zložiek prvej reakcie s cieľom znížiť operačné riziká v teréne.

Spoločnosti IBM a Samsung taktiež spolupracujú naprieč rôznymi priemyslovými odvetviami vrátane finančných služieb, energetiky a zdravotníctva, aby svoje prednosti uplatnili. 

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+