MojAndroid

Spoločnosť Samsung prináša možnosť deaktivovať Bixby tlačidlo na svojich zariadeniach Samsung Galaxy S8, S8+ či Note 8. Táto funkcionalita môže byť pomerne vítanou nie len v prípade nechceného stlačenia, ale aj v prípade, že vo vašej krajine nie je Bixby asistent plne podporovaný.

Náš tip
Samsung si v novej reklame uťahuje z oddaných fanúšikov Apple
Náš tip
Samsung prináša Android 8.0 Oreo Beta. Zatiaľ pre vybrané trhy

Deaktivácia formou aktualizácie

Výrobca chce túto možnosť ponúknuť používateľom prostredníctvom softvérovej aktualizácie. Ide však skôr o akési rozšírenie, ktoré ponúka dlho očakávanú funkciu, ktorá mohla byť súčasťou systému už pri uvedení modelov S8 na trh. Aby ste mohli deaktivovať Bixby tlačidlo, musíte najskôr počkať na softvérovú aktualizáciu, ktorá bude zahŕňať práve vylepšenia pre všetky tri verzie Bixby klientov a to konkrétne Bixby, Bixby Home a Bixby Service.

 

Samotné nastavenie je jednoduché. V prostredí asistenta Bixby je možné zvoliť koliesko nastavení a tam následne vypnúť otváranie Bixby asistenta po stlačení tlačidla. Podobný postup vás čaká aj v prípade, že sa rozhodnete túto funkciu hľadať pomocou rozšíreného menu s troma bodkami.

Náš tip
Samsung POWERbot VR7000M: Skutočne inteligentný pomocník | RECENZIA

Okrem tejto funkcionality sú k dispozícii aj vylepšenia Bixby Service. Ide o nástroj, ktorý analyzuje uložené kontakty v prípade, že vydáte príkaz na volanie či správu prostredníctvom asistenta Bixby. Dostali ste už aktualizáciu, ktorá vám umožní deaktivovať Bixby tlačidlo? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: phandroid

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
7.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+