MojAndroid

Juhokórejský výrobca Samsung je momentálne jednotkou v aktualizovaní, dokonca aj svojich starších zariadení. Avšak nemôže poskytovať všetkým vydaným modelom podporu do nekonečna. Spoločnosť s príchodom novembrovej bezpečnostnej záplaty spravila menšie zmeny v svojom pláne a štyri modely strednej triedy budú odteraz dostávať aktualizácie len každý polrok, namiesto každého štvrťroku. O novinke informoval portál Sammobile.

Konkrétne pôjde o modely Galaxy A20s, Galaxy A30S, Galaxy A50s a Galaxy A70s vydané v roku 2019. Ich majitelia teda budú môcť očakávať len dve aktualizácie ročne. Keďže všetky z týchto smartfónov už svoje dve veľké systémové aktualizácie dostali, pôjde len o bezpečnostné záplaty bez nových funkcií. Taktiež je to pravdepodobne ich posledný rok podpory.

Samsung Galaxy A52s 5G zadná strana
Samsung Galaxy A52s 5G | Zdroj: Zdenka Smalecová

Samsung Galaxy A52s 5G

Samsung postupne predlžuje softvérovú podporu svojich smartfónov

Týmto procesom prechádzajú všetky zariadenia spoločnosti Samsung. Najnovšie modely, najmä vlajkové smartfóny, dostávajú bezpečnostné aktualizácie každý mesiac. Drvivá väčšina nových zariadení však dostane aspoň jednu každý štvrťrok. Staršie zariadenia následne oficiálne prejdú na štvrťročný cyklus a neskôr na polročný, ktorý je poslednou fázou pred úplným ukončením softvérovej podpory.

Dobrou správou je, že väčšina výrobcov Android smartfónov, vrátane Samsungu, sa snaží svojim zariadeniam poskytnúť dlhšiu podporu. Kým donedávna bolo štandardom poskytovať len dve systémové aktualizácie a dva roky mesačných bezpečnostných záplat, postupne sa táto hranica zvyšuje. Samsung tento rok sľúbil dlhšiu mesačnú podporu nie len pre vlajkové smartfóny, ale aj pre novšie modely strednej triedy. Jeho Enterprise zariadenia navyše dostanú až päťročnú bezpečnostnú podporu.

Náš tip
Trh tabletov poklesol. Androidu vedie Samsung, no Apple predáva oveľa viac
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
5.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+