MojAndroid

Z Južnej Kórey k nám zavítala pozitívna správa, podľa ktorej by mal Samsung začať inštalovať aj do svojich lacnejších smartfónov snímač odtlačkov prstov, pričom chýbať nemá ani podpora platobnej služby Samsung Pay. Spôsob platby, ako ho poznáme z vlajkových lodí spoločnosti, by tak zavítal medzi neporovnateľne širšiu skupinu populácie. Dôvodov, prečo sa Samsung plánuje vydať takouto cestou, môže byť hneď niekoľko. Jedným z nich je ale nepochybne aj fakt, že poprední výrobcovia si uvedomujú čoraz vyšší podiel čínskych smartfónov na trhu a snažia sa tak poskytnúť za „málo peňazí veľa muziky“.

samsung-galaxy-s6-edge-plus-14

Podľa neoficiálnych zdrojov pritom Samsung začne čítačky odtlačkov prstov vkladať do modelov strednej triedy, respektíve low-endových zariadení. Ak by sa tak stalo, výrobca by sa poriadne priblížil k svojim zákazníkom. V tejto chvíli však nie je jasné, v akej miere skutočne Samsung svoje zariadenia obdaruje čítačkou odtlačkov prstov, respektíve službou Samsung Pay. Jasné nie je ani to, kedy sa tak udeje, i keď neoficiálne zdroje uvádzajú, že prvé lacné modely s takýmito funkciami by na trh mohli zavítať už v prvej polovici nasledujúceho roka.

Zdroj: GSMarena

21.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+