MojAndroid

Samsung je známy tým, že sa stále angažuje do nových technológií a neostáva iba pri tradičných a overených zdrojoch príjmu. Podľa najnovších informácií kórejská spoločnosť pracuje na okuliaroch s virtuálnou realitou, ktoré by mali súperiť s Oculus Rift a predstavené by mali byť už budúci rok.

oculus-rift-consumer

Správa s týmto hlásením sa objavila na portáli Engadget, ktorý ďalej uvádza, že toto zariadenie sa už dostalo do rúk prvých vývojárov a aktuálne ho poháňajú najvýkonnejšie smartfóny Samsungu – Galaxy S5 a Galaxy Note3. Finálna verzia určená pre masový predaj však bude zrejme potrebovať väčší výkon a na trhu zaujme miesto exkluzívneho príslušenstva pre ďalšiu generáciu zariadení od Samsungu. Čo sa týka hardwéru, okuliare by mali disponovať OLED obrazovkou, ktorej kvalita by sa mala minimálne rovnať tej, ktorá je použitá v Oculus Rift. Komunikácia medzi okuliarmi a zariadením by mala byť drôtová, no zrejme je to iba domnienka vytvorená na základe toho, že v súčasnosti je pre dostatočne kvalitné zobrazenie virtuálnej reality potrebný takýto druh prepojenia. Podľa odhadov nebude operačným systémom Tizen, ktorý nie je pre takéto zariadenie vhodný. Samsung by mal zariadene uvoľniť na trh s cenou nižšou oproti konkurencii, no je možné, že propagácia týchto okuliarov bude spojená s predajom ďalších zariadení spoločnosti.

Zdroj: TechCrunch

22.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+