MojAndroid

Pred niekoľkými dňami sa svetom internetových médií prehnala správa o chybných kusoch aktuálnej novinky Samsung Galaxy S5. Používatelia, ktorí si smartfón vybrali od amerického operátora Verizon začali po niekoľkodňovom používaní pociťovať problémy s fotoaparátom, ktorý prestal fungovať úplne. Problém sa podľa vyjadrenia spoločnosti týkal len “veľmi obmedzeného” množstva zariadení a vo výrobe už boli prijaté opatrenia, aby sa zamedzil vývoz chybných kusov.

Chyba fotoaparátu sa prejavovala pri jeho spustení prostredníctvom aplikácie, kedy sa na obrazovke objavil varovný nápis a zamedzil sa prístup do rozhrania fotoaparátu. Spočiatku bol problém pripisovaný softvéru, no podľa oficiálneho vyjadrenia spoločnosti sa jedná o hardvérový nedostatok v pamäti ROM (Read Only Memory). “Zistili sme, že problém sa týka veľmi obmedzenej časti skoro výrobených jednotiek Galaxy S5 a bol spôsobený komplikáciami v pamäti ROM (Read Only Memory), ktorá ukladá informácie potrebné na ovládanie fotoaparátu,” uviedol Samsung v e-mailovom vyhlásení pre Reuters.

Hovorca spoločnosti odmietol komentovať otázky o špecifickom počte problematických zariadení, no zdá sa, že tieto sa dostali len do Spojených štátov a pár ďalších krajín. Zákazníci, ktorí objavia na zariadení spomínanú chybu majú nárok na náhradu či už v maloobchodnej predajni alebo u operátora.

Zdroj: Reuters

28.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+