MojAndroid

Spoločnosť Samsung Electronics na veľtrhu Gamescom 2017 v nemeckom Kolíne nad Rýnom predstavila herný monitor Samsung CHG90 QLED, najväčší herný monitor na svete, ktorý ponúka divácky zážitok v štýle kín IMAX.

„Nový monitor CHG90 poskytuje hráčom podmanivejší a realistickejší zážitok,“ uviedol Seog-gi Kim, výkonný viceprezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics. „Ide o najnovší model z nášho radu inovatívnych herných monitorov, ktorých cieľom je užívateľov potešiť, poskytnúť im výhodu oproti konkurentom a zároveň zvýšiť komfort.“

Samsung CHG90 je 49-palcový superultraširokouhlý herný monitor s pomerom strán 32:9 a technológiou HDR (High Dynamic Range). Monitor má rozlíšenie 3840 x 1080 a zakrivenie 1800R, ktoré užívateľom umožňujú úplne sa ponoriť do hry. Oproti iným herným monitorom, ktoré sú dnes na trhu, poskytuje ničím nerušený herný zážitok, väčšie zorné pole a lepšie vnímanie hĺbky. Väčšia obrazovka umožňuje hráčom pri hraní odvádzať špičkový výkon, zatiaľ čo pomer strán 32:9 im umožňuje udržiavať si dokonalý prehľad o hernej scéne.

Rýchla obnovovacia frekvencia aj doba odozvy

Kľúčovým znakom CHG90 je rýchla obnovovacia frekvencia (144 Hz), ktorá je zárukou bezchybného a plynulého zobrazenia akčných scén. V prípade potreby je ju možné nastaviť na 60 Hz/120 Hz. Medzi ďalšie vlastnosti patria 1ms (MPRT) doba odozvy, realistickejšie a prirodzenejšie farby vďaka technológiám Quantum dot a HDR a podpora herného módu.

Superultraširokouhlý displej s pomerom strán 32:9, ktorý zodpovedá dvom 27-palcovým monitorom s pomerom strán 16:9 postavených vedľa seba, poskytuje taktiež maximálnu flexibilitu pre multitasking. Hráči už nemusia vytvárať zostavy z niekoľkých monitorov: bez problémov môžu robiť niekoľko vecí naraz. Pri pohľade ich neruší žiadny rámik a vďaka jedinému napájaciemu káblu odpadá aj spleť káblov. Easy Setting Box okrem toho hráčom umožňuje jedným kliknutím obrazovku rozdeliť alebo zobraziť viacero obrazoviek s rôznou veľkosťou a funkcia Picture-by-Picture im umožňuje pripojiť a zobraziť obrazové vstupy bez straty kvality pôvodného obrazu.

Závesný systém aj ergonomický dizajn

Monitor CHG90 sa taktiež môže pochváliť atraktívnym dizajnom. Má matné čierne telo na kruhovom stojane v minimalistickom prevedení, ktoré eliminuje všetky rušivé vnemy a umožňuje hráčom úplne sa ponoriť do hry. Monitor je vybavený závesným systémom s vynikajúcim ergonomickým dizajnom, možnosťou nastavenia výšky, otočenia, naklonenia a montážnym uchytením VESA (Video Electronics Standards Association). CHG90 má dva porty HDMI (High Definition Multimedia Interface), DisplayPort a je osadený audio výstupmi.

Cena a dostupnosť Samsung CHG90

Herný monitor Samsung CHG90 QLED bude na Slovensku dostupný v závere septembra za odporúčanú maloobchodnú cenu 1 539 €.

Zdroj: Tlačová správa

21.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+