MojAndroid

Súčasný mobilný trh disponuje širokým spektrom dostupných súčiastok. Poslednú dobu však môžeme pozorovať pokles ceny práve v prípade skenerov odtlačkov prstov pre odomknutie smartfónov. Najnovší únik informácií z daného priemyslu hovorí o rokovaní spoločnosti Samsung s dodávateľmi na modul odtlačkov prstov. Samotná výroba má začať od mája 2017.

Náš tip
Predstavujeme Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ aj desktopový režim DeX | VIDEO

Tieto snímače odtlačkov prstov pravdepodobne poputujú do novej série Galaxy J. Zabezpečenie touto formou si tak vďaka poklesu ceny výrobných komponentov nájde miesto aj v cenovo dostupných modeloch, medzi ktoré séria Galaxy J rozhodne patrí. Dôvodom pre pridanie môže byť tiež snaha o rozšírenie platobného systému Samsung Pay. Práve platby týmto systémom sa verifikujú vďaka snímaču odtlačkov.

Náš tip
Samsung podal patentovú prihlášku na sekundárny 360° displej pre smart hodinky

Pre porovnanie, napríklad na indickom trhu bol priemerný ročný príjem obyvateľa za rok 2013 len 1500 dolárov. Najpredávanejšie smartfóny v krajine patrili práve do série Samsung Galaxy J. To poukazuje na fakt, že zrejme rozšírenie služby Samsung Pay pre indický trh a pridanie snímaču odtlačkov prsta do cenovo dostupných modelov môžu spolu súvisieť.

Náš tip
Samsung Galaxy S8 vs. LG G6 vs. Google Pixel vs. Huawei P10 vs. HTC 10: Porovnanie parametrov

Faktom ostáva, že približne 100 miliónov smartfónov ročne pochádza práve zo série Galaxy J. Cenovky týchto modelov sa pohybujú približne na úrovni 180 – 270 dolárov. Práve nové modely s integrovaným snímačom majú prísť už v druhom štvrťroku 2017.

Zdroj: phonearena

30.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+