MojAndroid

Spoločnosť Samsung sa snaží o pripojenie sa k sociálnym sieťam, ako je Facebook, Twitter či Instagram. Samsung to uvádza v tlačovej správe, ktorú vydal včera. Sociálna sieť sa bude volať Waffle a jej základ budú tvoriť príbehy, ktoré budú môcť používatelia rozširovať medzi svojimi priateľmi prostredníctvom obrázkov, fotografií alebo kresieb. Sociálna sieť ponúkne tiež možnosť rozširovania príbehu, čo znamenám, že ho budú môcť doplniť o svoj vlastný výtvor a zdieľať ho ďalej. Vytvorí sa tak súhrn príspevkov, ktoré podľa prezentačného videa uvidíme v doplňujúcej mriežke. Táto mriežka sa bude postupným pridávaním príspevkov zväčšovať. Či bude táto mriežka nekončená alebo bude mať obmedzený počet reakcií zatiaľ nie je známe.

Z obrázkov je tiež zrejmé, že aj táto sociálna sieť bude používať v sociálnych sieťach, dnes už zaužívaný, systém hashtagov. Tie jednotlivé témy pomenúvajú a v prípade vyhľadávania zrejme poslúžia na nájdenie konkrétneho príbehu vo vláknách vašich priateľov. Zo systému však vznikajú aj obavy. Napríklad ohľadom chaotického prispievania. Skladanie obrázkov do mriežok môže mať napríklad kreatívne využitie, kde jednotlivý užívatelia tvoria skladaný obrázok v danom príbehu. Ak však niekto pridá iný obrázok, môže skladačku jednoducho porušiť.

waffle_1

Spustenie sociálnej siete Waffle je plánované na tento rok a objaviť by sa mala ako na operačnom systéme Android, tak aj na iOS.

Náš tip
Nová sociálna sieť Peach je dostupná pre Android

Zdroj: theverge.com

15.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+